Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

Gminny Turniej ekologiczno-rowerowy
niedziela, 30 września 2018 23:01

29 września, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, odbyła się druga edycja Turnieju: "Jeżdżąc rowerem dbam o środowisko". Głównym celem imprezy było kształtowanie u młodzieży nawyku dbania o środowisko poprzez aktywność fizyczną – zgodne z przepisami ruchu drogowego, poruszanie się rowerem po drogach. Turniej, swoją obecnością, uświetnili: p. Marzenna Staroszczyk - dyrektor GZOJ w Strzelcach Opolskich oraz p. Henryk Skowronek - sołtys Szymiszowa-Osiedle, a także Radny RM.

Zasadnicza część współzawodnictwa odbyła się na miasteczku ruchu drogowego, które mieści się na terenie szymiszowskiej szkoły. Udział wzięło 5 dwuosobowych drużyn, reprezentujących szkoły: z Suchej, z Rozmierki oraz z Szymiszowa. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o końcowej kolejności decydowały pojedyncze punkty. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się gospodarze, drugie miejsce zajęła szkoła z Rozmierki, a trzecie - szkoła z Suchej.

W klasyfikacji indywidualnej: pierwsze miejsce zajął Łukasz Kampa z PSP w Szymiszowie, druga była Julia Piontek, również z Szymiszowa. Trzecie miejsce przypadło Marcinowi Blautowi z PSP w Rozmierce.

Dzięki pozyskanym środkom z budżetu gminy, w ramach projektu ekologicznego, każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Pani Dorota ugościła uczestników w świetlicy wiejskiej, a Rada Rodziców, działająca przy PSP w Szymiszowie, zadbała o to, by zawodnicy, opiekunowie oraz zaproszeni goście, mogli się odrobinę posilić.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego zadbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Turniej nie mógłby się też odbyć bez zaangażowania i pomocy uczniów PSP w Szymiszowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, a uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności.