Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
poniedziałek, 02 lipca 2018 18:07

22 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego. Następnie prowadzący uroczystość pan Krzysztof Ostrowski przywitał przybyłych gości w osobach: radni Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich panowie Karol Bischoff oraz Henryk Skowronek, będący jednocześnie sołtysem Szymiszowa-Osiedle, sołtys Osieka pani Irena Jackowska oraz pan Andrzej Damaszek - dyrektor MOS-u w Strzelcach Opolskich.

"Kiedy myślę, ojczyzna…"- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna uroczystość jak i szereg przedsięwzięć organizowanych w ciągu całego roku szkolnego. Po powitaniu gości głos zabrał dyr. szkoły pan Marek Szproch.

Następnie pan Jerzy Bienias podsumował udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W tym roku po raz kolejny przeprowadzono konkurs na najlepszego polonistę roku. Oprócz klas gimnazjalnych do konkursu przystąpiła także najstarsza klasa ze szkoły podstawowej – kl.VII. Tegorocznym najlepszym polonistą roku zostali ex aequo uczniowie Wojciech Szproch oraz Nicola Popanda, którzy to otrzymali Złote Pióro.

W następnej kolejności pan Marek Szproch przedstawił osiągnięcia sportowe oraz ogłosił wyniki konkursu na najlepszego sportowca roku.

Po odczytaniu wszystkich osiągnięć przewodnicząca Samorządu Szkolnego Justyna Kuboń przekazała władzę uczniom klas młodszym a zaraz po tym pani Lidia Tomal przeprowadziła ceremoniał przekazania sztandaru szkoły.

Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów szkoły. Świadectwa wraz z listami gratulacyjnymi dla rodziców wręczyli wychowawcy klas oraz pan dyrektor szkoły. Również wychowawcy klas wręczyli nagrody dla tych uczniów, którzy wykazali się wzorową frekwencją.

Następnie odbył się szczególny moment - wręczenie świadectw ukończenia gimnazjum. Świadectwa wraz z nagrodami oraz listami gratulacyjnymi dla rodziców wręczyli wychowawcy klas III gimnazjum wraz z dyrektorem szkoły, który podziękował wychowawcom w/w klas.

Po wręczeniu świadectw dyrektor szkoły pan Marek Szproch wręczył odznaki Wzorowego Ucznia tym wszystkim, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią oraz swoim zachowaniem stanowili wzór do naśladowania.

Przedostatnim punktem uroczystości było wręczenie stypendiów za osiągnięcia naukowe i sportowe. W tym roku szkolnym tytuł najlepszego absolwenta przyznano Wojciechowi Szprochowi oraz Nicoli Popandzie, którzy uzyskali najwyższą średnią za trzyletni okres nauki oraz wzorowe zachowanie.

Kończąc uroczystość dyr. szkoły podziękował rodzicom udzielającym się w pracach na rzecz szkoły, wręczając im listy gratulacyjne oraz symboliczny kwiatek.

Po wszystkim wyprowadzono sztandar szkoły, a uczniowie klas III gimnazjum podziękowali zarówno nauczycielom jak i rodzicom.

Na zakończenie głos zabrał dyr. szkoły życząc wszystkim uczestnikom uroczystości bezpiecznego wypoczynku, kończąc tym samym uroczystość.