Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

XIII Festiwalu piosenki Wartościowej „Szukałem Was”
wtorek, 05 czerwca 2018 09:21

27 maja na terenie kompleksu sportowo – kulturalnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbył się XIII Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”. Tegoroczna uroczystość był kontynuacją Festiwalu, którą corocznie organizowało Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie.

Festiwal jest imprezą o charakterze wychowawczo-kulturalnym, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i jest formą promocji szkoły, miejscowości Szymiszów i Gminy Strzelce Opolskie.

Motywem przewodnim imprezy plenerowej było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festiwal rozpoczęli uczniowie naszej szkoły wykonując tańce patriotyczne i ludowe. Dekoracja w barwach narodowych podkreślała rangę uroczystości.

W Festiwalu brali udział młodzi wykonawcy z Opola, Naroka, Boguszyc, Grodziska, Dziewkowic, Suchej, Rozmierzy i Strzelec Opolskich. Łącznie na scenie wystąpiło 115 artystów.

Jury Festiwalu oceniało artystów w dwóch kategoriach :młodzieżowej i dziecięcej.

W kategorii młodzieżowej:

• I miejsce zdobył duet Julia Roter, Marzena Tarlińska z PSP nr1 w Strzelcach Opolskich
  • II miejsce - Work in Progress z Opola
  • III miejsce - Jessica Stelmach z Opola

W kategorii dziecięcej:

• I miejsce zdobyła Magdalena Filusz z Dziewkowic
  • II miejsce zdobyła Nikola Nepala z Suchej
  • III miejsce  - Suskie Skowroneczki z Suchej

Nagrodę GRAND PRIX tegorocznego Festiwalu została przyznana Hannie Kała z Grodziska.

Podczas Festiwalu gościliśmy mieszkańców sąsiednich sołectw, dyrektorów szkół, duże grono Rodziców młodych wykonawców oraz rodziny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie.