festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień286
mod_vvisit_counterWszystkich304160
Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

 

START
Alicja laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:39

4 marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa opolskiego. Celem konkursu jest popularyzacja i pogłębienie wiedzy o Niemczech, Niemcach i Śląsku Opolskim. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część miała formę pisemną, druga miała formę wypowiedzi ustnej. Całoroczny trud włożony w przygotowanie do konkursu zaowocował upragnionym wynikiem. Alicja uzyskała tytuł laureata. Dyplom laureata uczennica odbierze podczas uroczystej gali, która odbędzie się już niebawem w Opolu. Dodatkową nagrodą dla Alicji jest zwolnienie z części językowej egzaminu gimnazjalnego i zapewnienie zarazem 100 % wyniku.

Gratulujemy uczennicy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

Alicję do konkursu przygotowała nauczycielka j. niemieckiego pani Anna Januszewska.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Nasz uczeń w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego w j. niemieckim
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 kwietnia 2019 09:01

2 kwietnia w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbył się etap rejonowy konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję"./"Jugend trӓgt Gedichte vor". W konkursie uczestniczyło czterech uczniów z naszej szkoły: Małgorzata Golombek, Aneta Kuś, Alicja Biniek oraz Piotr Anderwald. Każdy z uczestników zaprezentował dwa wiersze niemieckich poetów. Swoją recytacją urzekł jury Piotr Anderwald, który zaprezentował utwór "Mikrokosmos" (Kurt Tucholsky) oraz "Der Bote" (Joseph von Eichendorff) i zajął III miejsce. Piotr będzie reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Opolu w teatrze im. Jana Kochanowskiego.

Organizatorem XXV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Piotrowi życzymy powodzenia w finale!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 marca 2019 10:21

Dnia 14 marca 2019 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbył się 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Każdy z uczestników zobowiązany do przedstawienia utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Malcherek z kl. VIII, która recytowała "Redutę Ordona" A. Mickiewicza a także fragment "Małego Księcia" autorstwa Antoine de Saint-Exupéry oraz uczennica kl. IIIa gimnazjum Julia Trojanowska, która zaprezentowała "Inwokację" A. Mickiewicza i fragment powieści "Yellow bahama w prążki" Ewy Nowak. Tegoroczny poziom, który zaprezentowali uczestnicy, był bardzo wysoki, efektem czego było zdobycie wyróżnienia przez Julię Trojanowską. Niewiele brakowało do zajęcia miejsca na podium. Obu uczestniczkom życzymy dalszego rozwijania swej pasji.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Pierwszy Dzień Wiosny
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 marca 2019 10:17

W piątek, 21 marca 2019 roku, świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych.

Aby podkreślić niezwykły charakter tego dnia, uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły ubrani na zielono i o godzinie 11, wyposażeni we własnoręcznie wykonane grzechotki, z Marzanną na czele przeszli ulicami Szymiszowa przeganiając w ten sposób Zimę.

Po powrocie czekało ich kolejne zadanie - szukanie wiosennego gaika. W tym roku zwyciężyli uczniowie klasy II.

Na zakończenie wszyscy spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili i przypomnieli naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Mam Talent 2019
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 marca 2019 10:10

21 marca 2019 roku już po raz siódmy odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie "Przegląd Talentów".

Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, aktorskie i sportowe przed całą społecznością szkolną.

Występy oceniało jury w składzie:

- pani Bożena Bilińska - wicedyrektor PSP w Szymiszowie,

- pan Maciej Kułak - nauczyciel wychowania fizycznego,

- Wiktoria Nocoń - uczennica klasy VII,

- Łukasz Simon - uczeń klasy VII.

Nad całością czuwała pani Agnieszka Ciasto organizatorka imprezy oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego i pan Krzysztof Kubik.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą o czołowe miejsca, ale jednocześnie czuło się atmosferę kulturalnego współzawodnictwa oraz radość płynącą ze śpiewu, grania, tańców, prezentacji aktorskich i sportowych.

Wszyscy artyści spisali się wspaniale wykazując swój nieprzeciętny talent.

I miejsce w kategorii klas I-IV jury przyznało uczennicom klasy I: Zosi Buszman i Paulinie Jęcek za piosenkę "Być kobietą".

I miejsce w kategorii klas starszych otrzymała Wiktoria Przyklink z klasy VI.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Oliwii Jeszke z klasy IV oraz grupie tanecznej "Girls Team", w której skład wchodzą uczennice klasy II: Lidka Raszczyk, Natalia Olejnik, Magda Tomczyk i Julka Juda.

Wszyscy uczestnicy "Przeglądu Talentów" otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Samorząd Uczniowski, któremu bardzo dziękujemy.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznym przeglądzie!

Podziwiamy Wasz talent, odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Zaprezentowaliście się wspaniale - WIELKIE BRAWA!!!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Odwiedziny Księdza Biskupa
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 marca 2019 09:27

Dnia 18 marca br. w naszej szkole, w ramach wizytacji kanonicznej w parafii, gościliśmy wyjątkowego gościa jakim był KSIĄDZ BISKUP RUDOLF PIERSKAŁA. Biskup zapoznał się z historią naszej szkoły, z tokiem działań zmierzającym do nadania imienia Jana Pawła II PSP w Szymiszowie w związku z wygaśnięciem Gimnazjum, które to imię nosi. Po rozmowie z Dyrekcją, Ks. Proboszczem i Katechetą uczestniczył w zajęciach na lekcji religii w klasie I.

Wdzięczni za wizytę w murach naszej szkoły zapewniamy o pamięci modlitewnej w intencji biskupa i całego Kościoła.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 62


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!