festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj77
mod_vvisit_counterTen tydzień239
mod_vvisit_counterWszystkich297492
Mamy dzisiaj: 23 Sty, 2019

 

START
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 lipca 2018 18:07

22 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego. Następnie prowadzący uroczystość pan Krzysztof Ostrowski przywitał przybyłych gości w osobach: radni Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich panowie Karol Bischoff oraz Henryk Skowronek, będący jednocześnie sołtysem Szymiszowa-Osiedle, sołtys Osieka pani Irena Jackowska oraz pan Andrzej Damaszek - dyrektor MOS-u w Strzelcach Opolskich.

"Kiedy myślę, ojczyzna…"- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna uroczystość jak i szereg przedsięwzięć organizowanych w ciągu całego roku szkolnego. Po powitaniu gości głos zabrał dyr. szkoły pan Marek Szproch.

Następnie pan Jerzy Bienias podsumował udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W tym roku po raz kolejny przeprowadzono konkurs na najlepszego polonistę roku. Oprócz klas gimnazjalnych do konkursu przystąpiła także najstarsza klasa ze szkoły podstawowej – kl.VII. Tegorocznym najlepszym polonistą roku zostali ex aequo uczniowie Wojciech Szproch oraz Nicola Popanda, którzy to otrzymali Złote Pióro.

W następnej kolejności pan Marek Szproch przedstawił osiągnięcia sportowe oraz ogłosił wyniki konkursu na najlepszego sportowca roku.

Po odczytaniu wszystkich osiągnięć przewodnicząca Samorządu Szkolnego Justyna Kuboń przekazała władzę uczniom klas młodszym a zaraz po tym pani Lidia Tomal przeprowadziła ceremoniał przekazania sztandaru szkoły.

Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów szkoły. Świadectwa wraz z listami gratulacyjnymi dla rodziców wręczyli wychowawcy klas oraz pan dyrektor szkoły. Również wychowawcy klas wręczyli nagrody dla tych uczniów, którzy wykazali się wzorową frekwencją.

Następnie odbył się szczególny moment - wręczenie świadectw ukończenia gimnazjum. Świadectwa wraz z nagrodami oraz listami gratulacyjnymi dla rodziców wręczyli wychowawcy klas III gimnazjum wraz z dyrektorem szkoły, który podziękował wychowawcom w/w klas.

Po wręczeniu świadectw dyrektor szkoły pan Marek Szproch wręczył odznaki Wzorowego Ucznia tym wszystkim, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią oraz swoim zachowaniem stanowili wzór do naśladowania.

Przedostatnim punktem uroczystości było wręczenie stypendiów za osiągnięcia naukowe i sportowe. W tym roku szkolnym tytuł najlepszego absolwenta przyznano Wojciechowi Szprochowi oraz Nicoli Popandzie, którzy uzyskali najwyższą średnią za trzyletni okres nauki oraz wzorowe zachowanie.

Kończąc uroczystość dyr. szkoły podziękował rodzicom udzielającym się w pracach na rzecz szkoły, wręczając im listy gratulacyjne oraz symboliczny kwiatek.

Po wszystkim wyprowadzono sztandar szkoły, a uczniowie klas III gimnazjum podziękowali zarówno nauczycielom jak i rodzicom.

Na zakończenie głos zabrał dyr. szkoły życząc wszystkim uczestnikom uroczystości bezpiecznego wypoczynku, kończąc tym samym uroczystość.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Konkurs recytatorski „Kiedy myślę – Ojczyzna”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 07:39

„Kiedy myślę – Ojczyzna”- to tytuł projektu realizowanego w szkole oraz tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się 24 maja. Poezję Jana Pawła II recytowało 22 uczniów, ocenianych przez jury w składzie: Bożena Bilińska, Agnieszka Ciasto, Emilia Farion. Panie zgodnie stwierdziły, że to piękna, pokazująca wielką miłość Jana Pawła II do ojczyzny, ale niełatwa poezja.

Jury miało nie lada zadanie, by spośród uczestników wybrać najlepszych recytatorów.

W tym roku najbardziej doceniono:

  • Nicole Popanda, która zajęła I miejsce,
  • Alicję Biniek, Małgorzatę Golombek, uczennice zajęły II miejsce,
  • Patrycję Polok, która zajęła III miejsce.

Wyróżnienie otrzymali: Natalia Malcherek i Aleksander Koj

Serdecznie gratulujemy uczestnikom XVI edycji konkursu. Uczniom klas III gimnazjum życzymy sukcesów w nowych szkołach a uczniów klas młodszych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym rok szkolnym.

Organizatorką konkursu jak corocznie była pani Teresa Derkowska.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
XII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Górę Świętej Anny
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 07:28

11 czerwca odbyła się XII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Opolskiej na Górę Św. Anny.

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej pod opieką pani Anny Januszewskiej, p. Brygidy Grochla, p. Teresy Derkowskiej oraz p. Krzysztofa Ostrowskiego.

Uroczystej Mszy Św. W Bazylice przewodniczył Ks. Biskup Paweł Stobrawa. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie ks. Biskup odmówił modlitwę w intencji młodego pokolenia.

O godzinie 11.30 rozpoczęła się część artystyczna, w trakcie której uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baborowie przedstawili dramę pt. Jan Paweł II Papież Modlitwy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Jana Pawła II i modlitwą św. Jana Pawła II do Ducha Świętego.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
XIII Festiwalu piosenki Wartościowej „Szukałem Was”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 09:21

27 maja na terenie kompleksu sportowo – kulturalnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbył się XIII Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was”. Tegoroczna uroczystość był kontynuacją Festiwalu, którą corocznie organizowało Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie.

Festiwal jest imprezą o charakterze wychowawczo-kulturalnym, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i jest formą promocji szkoły, miejscowości Szymiszów i Gminy Strzelce Opolskie.

Motywem przewodnim imprezy plenerowej było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festiwal rozpoczęli uczniowie naszej szkoły wykonując tańce patriotyczne i ludowe. Dekoracja w barwach narodowych podkreślała rangę uroczystości.

W Festiwalu brali udział młodzi wykonawcy z Opola, Naroka, Boguszyc, Grodziska, Dziewkowic, Suchej, Rozmierzy i Strzelec Opolskich. Łącznie na scenie wystąpiło 115 artystów.

Jury Festiwalu oceniało artystów w dwóch kategoriach :młodzieżowej i dziecięcej.

W kategorii młodzieżowej:

  • I miejsce zdobył duet Julia Roter, Marzena Tarlińska z PSP nr1 w Strzelcach Opolskich
  • II miejsce - Work in Progress z Opola
  • III miejsce - Jessica Stelmach z Opola

W kategorii dziecięcej:

  • I miejsce zdobyła Magdalena Filusz z Dziewkowic
  • II miejsce zdobyła Nikola Nepala z Suchej
  • III miejsce  - Suskie Skowroneczki z Suchej

Nagrodę GRAND PRIX tegorocznego Festiwalu została przyznana Hannie Kała z Grodziska.

Podczas Festiwalu gościliśmy mieszkańców sąsiednich sołectw, dyrektorów szkół, duże grono Rodziców młodych wykonawców oraz rodziny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 09:17

12 maja 2018r. wraz z Biblioteką Wiejską z Szymiszowa chętni uczniowie z klasy III, IV i V wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia, w czasie których dzieci mogły wykazać się wiedzą, sprytem i pomysłowością. Wszyscy doskonale się bawili. Dzieci chętnie i z uśmiechem na twarzy podejmowały się wykonywania coraz to trudniejszych zadań.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Strażacy z OSP w Szymiszowie odwiedzili naszą szkołę
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 09:13

9 maja z okazji Dnia Strażaka przybyli do naszej szkoły strażacy z OSP w Szymiszowie. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy i jak dbać o własne bezpieczeństwo. Mięli okazję zobaczyć jak wygląda wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Pokazy strażackie cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Szymiszowie za poświęcenie własnego czasu oraz podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Dziękujemy za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowane i gotowość do niesienia pomocy. Niech ta trudna służba będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 59


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!