festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj64
mod_vvisit_counterTen tydzień304
mod_vvisit_counterWszystkich297505
Mamy dzisiaj: 24 Sty, 2019

 

START
XVI Pielgrzymka Szkół im. JPII do Częstochowy
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 października 2016 12:18

13 października 2016r. na Jasnej Górze odbyła się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem "Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia", w której uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum będący jedną z ponad 420 szkół z całej Polski. Mszę Świętą celebrował i homilię wygłosił ks. bp. Henryk Tomasik. Słowa do pielgrzymów skierował również prezydent RP pan Andrzej Duda, a list odczytał kapelan głowy państwa ks. Marcin Janocha: "Uważam za niezwykle ważne, że polscy pedagodzy w kraju i na obczyźnie dbają o przekazywanie następnym pokoleniom zasad, które głosił papież Polak, a w których wzrastali nasi przodkowie. (…) Przez wieki młodzi Polacy uczyli się w szkołach parafialnych i zakonnych, a także na uczelniach katolickich; i także teraz nie brak w naszym kraju placówek, zarówno kościelnych, jak świeckich, które w swojej pracy odwołują się do tego kanonu wartości, wśród nich zaś ważne miejsce zajmuje cała wielka Rodzina Szkół im. Jana Pawła II. Chcę dzisiaj z serca życzyć, (…) aby podejmowane wysiłki nadal przynosiły dobre owoce. Niechaj w szkołach noszących imię papieża Polaka wzrastają kolejne roczniki młodych ludzi, idących przez życie wierni zasadom jego przesłania".

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Rajd integracyjny klasy 1b
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 października 2016 07:55

28 września klasa 1b udała się na Górę Św. Anny, na swoja pierwszą, klasową wycieczkę. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o lokalnej historii, zwiedzając Muzeum Czynu Powstańczego oraz Bazylikę Św. Anny.

Nie zabrakło też niespodzianek - dziewczyny przygotowały słodkie upominki dla chłopaków z okazji Dnia Chłopaka.

Było też sporo czasu na rozmowy podczas pieszego powrotu do Szymiszowa.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka klasy 2b
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 października 2016 07:47

W dniach 26-27 września 2016 roku uczniowie klasy II b wędrowali szlakami pogranicza polsko-czeskiego od Jarnołtowa do Jarnołtówka.

Wyprawa uczniów jest częścią realizowanego w PG w Szymiszowie projektu edukacyjnego "Wzrastam w latach i mądrości". Podczas wyjazdu gościliśmy w pięknie zagospodarowanym obiekcie należącym do parafii w Jarnołtowie, którego gospodarzem jest ks. Grzegorz Kokot.

Uczniowie Wędrowali dróżkami prowadzącymi między miejscowościami Kijów i Łąka, podziwiając piękno krajobrazu gór średnich. W drugim dniu gimnazjaliści przemieścili się do Jarnołtówka, gdzie zdobyli jeden ze szczytów sudeckich - Kopę Biskupią.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 września 2016 14:40

1. września zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny w naszym gimnazjum. Najpierw odbył się krótki apel, podczas którego pan Dyrektor przywitał wszystkich - szczególnie uczniów klas pierwszych. Następnie wszyscy udali się na Mszę Św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Inauguracja roku szklnego 2016/2017
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 sierpnia 2016 00:00

Dyrektor PG Szymiszów zaprasza wszystkich uczniów 1. września 2016 roku (czwartek) na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie;

 

8:10 - apel w dużej sali gimnastycznej

 

9:15 - Msza Św. w intencji pracowników szkoły i uczniów

 

10:15 - odjazd do domu

 

*Dojazd do szkoły wg nowych rozkładów zamieszczonych tutaj.

 
Zestawienie podręczników na rok szkolny 2016/2017
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 lipca 2016 00:00

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 59


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!