festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj77
mod_vvisit_counterTen tydzień241
mod_vvisit_counterWszystkich297494
Mamy dzisiaj: 23 Sty, 2019

 

START
Giełda Szkół 2017
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 marca 2017 21:46

16 marca w ramach działalności szkolnego doradcy zawodowego uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w Giełdzie Szkół. Było to spotkanie z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, a mianowicie:

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich

3. Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

4. Zespół Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu

5. Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu

6. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu

7. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu

Goście, którzy przybyli na spotkanie zaprezentowali swoje placówki, przedstawili bogatą ofertę edukacyjną swoich szkół. Spotkanie przyniosło wymierne korzyści zarówno uczniom, jaki i zaproszonym gościom.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
Wizyta w Schronisku Bezdomnych Zwierząt w Opolu
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 marca 2017 21:36

W naszej szkole od wielu lat organizuje się akcje pomocy zwierzętom przebywającym w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Zbiórka darów: karmy, koców, na stałe wpisała się w zadania wolontariuszy naszego Gimnazjum.

To właśnie oni 15 marca 2017r. odwiedzili schronisko. Celem wizyty było nie tylko zawiezienie zebranych darów, ale przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, wyrabianie postawy humanitarnej wobec zwierząt oraz szerzenie wśród młodych ludzi idei wolontariatu.

Naszym uczniom nie jest obojętny los porzuconych zwierząt i gdyby istniała taka możliwość to większość zwierząt zaadoptowaliby. Dziękujemy Wszystkim za wzięcie udziału w zbiórce darów na schronisko i chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym zwierzakom.

Nasi wolontariusze uczestniczyli, jak co roku w akcji "Góra grosza", "Szlachetna Paczka", brali również udział w WOŚP.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
Turniej tenisa stołowego
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 marca 2017 11:40

Dnia 11.03.2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięły udział szkoły: PSP Rozmierka, PSP Szymiszów i PG Szymiszów. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Rozmierka a miejsce drugie Szymiszów. Uczniowie z PG Szymiszów zajęli następujące miejsca:

Dziewczęta: I miejsce Julianna Goczoł, II miejsce Alicja Biniek, III miejsce Patrycja Polok.

Chłopcy: I miejsce Wojciech Szproch, II miejsce Oliver Twardon, III miejsce Daniel Klyszcz.

Za pierwsze miejsca uczestnicy otrzymali statuetki, a za miejsca I-III medale i dyplomy. Oprócz tego każdy z zawodników dostał drobny upominek.

Sponsorami turnieju byli: Rada Rodziców PG Szymiszów, Sołectwo Szymiszów Osiedle oraz Zakład Mechaniki Pojazdowej pana Eugeniusza Gocmana w Szymiszowie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Zaproszenie
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 marca 2017 13:32

Dyrektorzy - Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich oraz Burmistrz Strzelec Opolskich

zapraszają rodziców uczniów zamieszkujących w Szymiszowie Wsi i Szymiszowie Osiedlu

w dniu 6 marca 2017r. o godz. 17:00

w budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie, ul. Szkolna 2

na spotkanie informacyjne dotyczące sieci szkół i ich dostosowania do nowego ustroju szkolnego od 1 września 2017r.

 
Walentynkowy Bal Karnawałowy
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 lutego 2017 21:57

Z okazji walentynek uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość skorzystania z poczty walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Do wystawionej skrzynki można było wrzucać walentynki. 9 lutego życzenia walentynkowe zostały dostarczone do adresatów. W tym samym dniu został zorganizowany również bal karnawałowy. Już od rana można było zauważyć przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali kawiarenkę walentynkową. Można było zjeść pyszne babeczki upieczone przez naszych uczniów oraz wypić czekoladowe cappuccino. O godzinie 17.00 tłumy gimnazjalistów w oryginalnych przebraniach przybyły na wieczorny bal.Wszyscy gimnazjaliści wykazali się ogromną wyobraźnią. Można było zobaczyć na parkiecie piratów,postaci z bajek, strażaków oraz pielęgniarki. Pod koniec balu wybrano królową i króla balu. Zostali nimi Ewa z klasy IIb oraz Paweł z klasy IIIa. O oprawę muzyczną zadbał absolwent naszego gimnazjum- Łukasz, któremu pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałą zabawę.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 listopada 2016 13:49

28 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Patrona. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". Uroczystość zgromadziła w placówce, jak co roku, uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, obsługę szkoły, emerytów, zaprzyjaźnionych dyrektorów szkół, radnych oraz sołtysów.

Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem nauczycieli przygotowali występy artystyczne, min. przedstawienie o Janie Pawle II, pantomimę oraz przepiękne utwory w wykonaniu chóru szkolnego.

Każda klasa uczestniczyła również w warsztatach plastycznych na temat: "W jaki sposób możemy okazać miłosierdzie". Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem A. Krupnikiem oraz siostrą Anetą, którzy przybliżyli sylwetkę naszego patrona Jana Pawła II.

Uroczystościom towarzyszyło, jak co roku, pasowanie klas I na uczniów gimnazjum oraz wystawa: "Jan Paweł II pośród nas".

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 59


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!