festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień304
mod_vvisit_counterWszystkich304178
Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

 

START
Wykonujemy biżuterię z osiki - warsztaty artystyczne
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 maja 2018 08:32

W dniu 27 kwietnia w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi – odkrywamy nasze pasje” odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne „Biżuteria z osiki”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Anetę Junyszek, która zechciała podzielić się swoją pasją do tworzenia biżuterii artystycznej z naszymi uczennicami z klasy II B oddział gimnazjalny. Warsztaty, podczas których uczennice zostały zapoznane ze sposobami pracy z drzewem osikowym oraz miały okazję wykonać kolczyki, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Zajęcia z Decoupage
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:55

W marcu odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne „Decoupage”. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi – odkrywamy nasze pasje”. Spotkanie poprowadziła pani Anna Szuszkiewicz, która zapoznała uczniów klasy VII z krótką historią powstania tej techniki rękodzielniczej. Uczniowie dowiedzieli się również jakich materiałów używa się w tej technice oraz poznali różne techniki zdobienia. W trakcie warsztatów, uczniowie wykonali samodzielnie przepiękne jaja wielkanocne, które potem zabrali do domów. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Mam Talent
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:48

Dnia 21.03.2018r. w szkole odbyły się obchody związane z Pierwszym Dniem Wiosny. Uczniowie niosąc Marzannę przeszli ulicami Szymiszowa, po czym wzięli udział w szkolnym konkursie „Mam talent”, na którym co roku prezentowane są talenty dzieci. Jury przyznało I miejsce uczennicy klasy VII – Karolinie Marek oraz grupie „Szalone owieczki” w składzie: Lidia Raszczyk, Natalia Olejnik, Julia Juda, Magdalena Tomczyk. II miejsce zajął Tomasz Kryś – uczeń klasy V oraz grupie tanecznej „Power dance” w składzie: Natalia Olejnik, Magdalena Tomczyk, Julia Hreczuch, Wiktoria Przyklink. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę na finałowym „Mam talent 2018”, który odbył się dnia 05.04.2018r.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Giełda Szkół 2018
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:43

W ramach działalności szkolnego doradcy zawodowego uczniowie klas trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w Giełdzie Szkół. Było to spotkanie z przedstawicielami różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, a mianowicie:

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich

3. Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

4. Zespół Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu

5. Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu

6. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu

7. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego w Opolu

8. WZDZ w Opolu

Goście, którzy przybyli na spotkanie zaprezentowali swoje placówki, przedstawili bogatą ofertę edukacyjną swoich szkół . Spotkanie przyniosło wymierne korzyści zarówno uczniom, jak i zaproszonym gościom.

 
Rok dla Niepodległej
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:27

W ramach działań edukacyjnych MEN "Rok dla Niepodległej" związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole realizowany jest program: "Kiedy myślę – Ojczyzna". Autorkami programu są: Teresa Derkowska, Urszula Farion i Barbara Cziba.

Celem programu jest ukazanie: wartości na których Polska budowała swoją tożsamość, dziedzictwa narodowego Polski i Polaków, poznawanie skarbów kultury narodowej, miejsc narodowej chwały i męczeństwa, uwrażliwianie na piękno rodzinnej ziemi, rozwianie poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Program realizowany będzie cyklicznie do 11 .11. 2018r. W ramach programu przeprowadzony będzie cykl lekcji poświęconych patriotyzmowi, konkursy plastyczne, wystawy, spotkania z wyjątkowymi ludźmi, wycieczki. Realizowane będą historyczne projekty edukacyjne. Będziemy w zawodach sportowych bić rekordy dla Niepodległej.

 

 
Nabór uzupełniający
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 kwietnia 2018 09:12

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie ogłasza nabór uzupełniający na 7 wolnych miejsc do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły można pobrać oraz składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:00 do 15:00.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 62


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!