festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień299
mod_vvisit_counterWszystkich304173
Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

 

START
III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 11:59

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Op. zdobyła uczennica klasy III C Klaudia Sajdak. Gimnazjalistka wykazała się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych oraz dobrym słuchem, który pomógł jej w poprawnym stawianiu przecinków. Dyktando bowiem wymagało znajomości nie tylko zasad interpunkcji, ale też możliwości w odbiorze tekstu literackiego.

Gratulujemy Klaudii i życzymy sukcesów w nowej szkole.

 

 

 
Zaproszenie.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 maja 2018 12:22

Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów na zajęcia otwarte do Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie. Zajęcia odbędą się 28maja 2018r. i trwać będą od godziny 10.00 do 12.00.

Rodziców zapraszamy na spotkanie z wychowawcą klasy dnia 04.06.2018r.na godzinę 18.00.

Dyrektor

Marek Szproch

 

 
IV miejsce w Finale Wojewódzkim BRD!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 maja 2018 10:10

19 maja 2018 roku w Krośnicy odbył się Finał Wojewódzki XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po raz kolejny, na tym etapie Turnieju, znalazła się drużyna gimnazjalna z Szymiszowa w składzie: Anna Goczoł, Łukasz Kampa oraz Michał Ochmann.

Zawodnicy z Szymiszowa po wygraniu eliminacji gminnych oraz po II miejscu w eliminacjach powiatowych, w Finale Wojewódzkim spisali się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie 4. miejsce, przegrywając podium minimalna ilością punktów. Mimo, iż na ich twarzach rysował się smutek, że podium było tuż, tuż, należy im gratulować ogromnego sukcesu. Sam udział w Finale Wojewódzkim to niemały zaszczyt, a toczenie wyrównanej walki z drużynami, które mają za sobą sukcesy na etapie ogólnopolskim to nie lada wyczyn.

W Turnieju uczestnicy współzawodniczą w 5-ciu konkurencjach: teście z przepisów ruchu drogowego, teście ze skrzyżowań, praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździe po rowerowym torze przeszkód oraz jeździe po miasteczku ruchu drogowego (drużyna z Szymiszowa jako jedyna wykonała to zadanie bezbłędnie!).

A co trzeba zrobić i ile czasu poświęcić by reprezentować poziom czołowych zespołów Opolszczyzny? Oprócz tego czasu, który zawodnicy poświęcają na samodzielne uczenie się przepisów ruchu drogowego, to są to lata (5 lub 6) treningów w szkole, zostawania po lekcjach co tydzień, a czasem nawet częściej.

Jesteśmy dumni z naszej drużyny i pewnym jest, że kiedyś oprócz ogromu wiedzy i umiejętności dopisze trochę więcej szczęścia.

Warto też dodać, że w tym roku w Turnieju wzięła również udział drużyna reprezentująca kategorię szkoły podstawowej, w składzie: Patrycja Domerecka, Julia Piontek, Michał Tunkel, Jakub Szczędzina oraz Julia Koston. Przed nimi jeszcze wiele godzin ćwiczeń i nauki ale i tak jesteśmy dumni z ich IV miejsca w eliminacjach gminnych.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Majówka z Konstytucją
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 maja 2018 09:20

Poniedziałek – 30 kwietnia był dla uczniów naszej szkoły dniem świątecznym. Uczniowie klasy czwartej i siódmej przygotowali uroczysty apel z okazji majowych uroczystości.

Kulminacyjną częścią akademii był występ klasy siódmej, która przedstawiła program artystyczny pt. Majówka z konstytucją. Uczniowie przenieśli nas w czasy końca XVIII wieku, poznaliśmy twórców oraz program Konstytucji 3 Maja.

Klasa IV zatańczyła Poloneza – narodowy taniec polski oraz przedstawiła wiersz upamiętniający Dzień Flagi. Występy uczniów umilił chór szkolny.

Dzień ten był wspaniałą okazją, by uzupełnić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.

Młodzież w ciekawy sposób i z wielkim zaangażowaniem przedstawiła tło historyczne wydarzeń 3 maja 1791 i wyjaśniła, dlaczego ten dzień jest nadal ważny.

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka klasy IIa
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 12:00
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste:
umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego…”

Jan Paweł II

W ramach projektu patriotycznego „Kiedy myślę Ojczyzna”, klasa IIa pojechała 8 maja na wycieczkę szkolną w Kotlinę Kłodzką. Dzięki dobrze odrobionemu zadaniu domowemu, poranek powitał nas pięknym słońcem. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy najpierw Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Podziwialiśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad w Czarnej Sztolni. Płynęliśmy łodzią w zatopionej części Sztolni Gertruda, słuchając barwnych opowiadań przewodników.

Następnie czekało nas nieco większe wyzwanie. Pojechaliśmy do Karłowa, a stamtąd wędrowaliśmy żółtym szlakiem na Szczeliniec Wielki, gdzie z tarasów widokowych mieliśmy okazję zobaczyć Sudety, Masyw Śnieżnika i Karkonosze.

Trasa prowadziła wzdłuż ciekawych form skalnych. Spotkaliśmy po drodze Małpoluda, Kwokę, Wielbłąda , Słonia czy Koński Łeb. Wędrując przez głębokie rozpadliny dotarliśmy do Piekiełka, gdzie śnieg zalega cały rok, Diabelskiej Kuchni i do Nieba, które pokazało nam kolejne piękne widoki.

Wyjazd ten uświadomił nam, że wspólnymi siłami możemy „góry przenosić”.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 11:24

30.04.2018r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Opolu. Strażacy przeprowadzili zajęcia, które obejmowały niemal wszystkie zasady zachowania bezpieczeństwa i udzielania pomocy w zagrożeniu pożarowym. Organizatorem spotkania była Pani Iwona Krasucka.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 62


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!