festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj77
mod_vvisit_counterTen tydzień250
mod_vvisit_counterWszystkich297503
Mamy dzisiaj: 23 Sty, 2019

 

START
Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 11:24

30.04.2018r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Opolu. Strażacy przeprowadzili zajęcia, które obejmowały niemal wszystkie zasady zachowania bezpieczeństwa i udzielania pomocy w zagrożeniu pożarowym. Organizatorem spotkania była Pani Iwona Krasucka.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 11:12

11 maja uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie prowadzili uczniowie III klas oddziałów gimnazjalnych, którzy czytali fragmenty nowych, ciekawych książek oraz przygotowali pamiątkowe zakładki dla swoich młodszych kolegów. Pierwszoklasiści również wykazali się umiejętnością pięknego czytania tekstu o tym, jak dbać o książki. Następnie odbyło się uroczyste przyrzeczenie czytelnika. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie miejscem często odwiedzanym przez nowych czytelników.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Konkurs ekologiczny "Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu"
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 11:07

27.04.20178 r. w PSP nr 4 w Strzelcach Op. odbył się konkurs ekologiczny dla klas I-III „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”. Uczennice naszej szkoły Majka Kornaga, Magdalena Nocoń kl. III oraz Natalia Olejnik z klasy I zdobyły II miejsce w w/w konkursie. Opiekunkami uczennic były Pani Małgorzata Siwiec i Pani Ewa Michalska.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunkom.

 
Omnibus 2018
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 09:58

Uczennica naszej szkoły Oliwia Jeszke zajęła I miejsce w XVII gminnym konkursie „Omnibus 2018”. Do konkursu Oliwię przygotowywała Pani Małgorzata Siwiec.

W konkursie brali udział uczniowie klas III szkół podstawowych.

 
Finał IV edycji konkursu "Mam Talent"
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 09:33

W kwietniu w naszej szkole odbył się finał IV edycji „Mam Talent” w której brali udział laureaci szkół podstawowych z Grodziska, Kadłuba, Rozmierki i Szymiszowa. Uczestnicy prezentowali między innymi swoje talenty wokalne , muzyczne, gimnastyczne, taneczne, aktorskie. Pomimo bardzo wyrównanego poziomu i sympatii do wszystkich uczestników jury musiało wyłonić zwycięzców. Po przerwie na poczęstunek i obradach jury przewodnicząca – pani B. Bilińska ogłosiła werdykt .

W kategorii klas 1-3 oraz w kategorii klas 4-7 czołowe lokaty zdobyli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grodzisku. Wszyscy występujący stworzyli radosną oraz, pełną wrażeń atmosferę . Każdy uczestnik dostał dyplom oraz nagrodę pocieszenia, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie. Poczęstunek dla gości oraz uczestników ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a opiekunom i rodzicom za przygotowanie do konkursu „Mam Talent”.

 

 
"Kiedy myślę – Ojczyzna"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 maja 2018 08:38

W ramach działań edukacyjnych MEN ,,Rok dla Niepodległej” związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole realizowany jest program: "Kiedy myślę – Ojczyzna". Autorkami programu są: Teresa Derkowska, Urszula Farion i Barbara Cziba.

Celem programu jest ukazanie: wartości na których Polska budowała swoją tożsamość, dziedzictwa narodowego Polski i Polaków, poznawanie skarbów kultury narodowej, miejsc narodowej chwały i męczeństwa, uwrażliwianie na piękno rodzinnej ziemi, rozwianie poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Program realizowany będzie cyklicznie do 11.11.2018r. W ramach programu przeprowadzony będzie cykl lekcji poświęconych patriotyzmowi, konkursy plastyczne, wystawy, spotkania z wyjątkowymi ludźmi, wycieczki. Realizowane będą historyczne projekty edukacyjne. Będziemy w zawodach sportowych bić rekordy dla Niepodległej,

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 59


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!