festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj144
mod_vvisit_counterWczoraj117
mod_vvisit_counterTen tydzień385
mod_vvisit_counterWszystkich193605
Mamy dzisiaj: 01 Gru, 2015
START
Nasze dziewczyny znów najlepsze!!!
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 listopada 2015 19:24

Dnia 23.11.2015 r. rozegrany został Finał Gminny Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Uczennice PG w Szymiszowie wygrały wszystkie swoje mecze pokonując PG Nr 1, PG Nr2 i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Podczas zawodów nie straciły żadnej bramki i zajęły pewnie I miejsce.

Następnego dnia rozegrany został finał powiatowy w Ujeździe. Wzięło w nim udział sześć drużyn: PG Kolonowskie, PG Ujazd, PG Leśnica, PG Jemielnica, PG Izbicko i PG Szymiszów. Po zaciętej walce również i tym razem nasze uczennice zajęły I miejsce. Nie zabrakło emocji, gdyż o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Należy również dodać, że w całym turnieju straciliśmy tylko jedną bramkę.

Teraz zawodniczki wezmą udział w półfinale wojewódzkim, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Polska Niepodległa
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 listopada 2015 21:06

„Nie oderwiemy się od przeszłości, nie pozwolimy jej sobie wyrwać z duszy” (K.Wojtyła)

Z okazji święta 11 listopada PG w Szymiszowie uczestniczyło w gminnych uroczystościach. Wraz z pocztem sztandarowym uczniowie i nauczyciele zgromadzili się pod Strzeleckim Ratuszem, gdzie wszystkim uczestników święta wręczyli biało-czerwone kotyliony i wspólnie przeszli do kościoła, by uczestniczyć w Eucharystii w intencji Ojczyzny. Po zakończonej mszy przemaszerowali pod pomnik Piety Śląskiej i złożyli wiązankę kwiatów.

Dla całej społeczności gimnazjalnej świętowanie uroczystości zostało przygotowane w dniu 16 listopada przez uczniów klasy II b w formie akademii. Podczas występów uczniowie szczególną wagę przywiązywali do słów: ojczyzna, honor, tożsamość, więź i duma narodowa, korzenie przeszłości. Zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i muzyczne.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

W dalszej części akademii odbyła się kolejna edycja konkursu na Najlepszego Polonistę, której zadaniem była prezentacja fragmentów klasyki polskiej: Sienkiewicza - Krzyżaków i Latarnika; Żeromskiego - Syzyfowe prace.

Uroczyste świętowanie zakończył dyrektor szkoły pan Marek Szproch kierując do uczniów i nauczycieli pytanie: „Co dla Ciebie oznacza pojęcie NIEPODLEGŁA? ”

Przedstawiciele samorządu przeszli pod pomnik Uczestników III Powstania Śląskiego (znajdującego się na terenie gimnazjum), gdzie zapalili znicze.

Uroczystości towarzyszyły odbywające się w październiku przygotowania w formie warsztatów teatralnych, muzycznych, plastycznych.

 
Najlepsi w powiecie!
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 listopada 2015 20:52

5 listopada w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich odbyły się eliminacje półfinałowe XXI Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie. Po raz kolejny reprezentanci PG Szymiszów okazali się najlepsi! Jadwiga zajęła pierwsze, a Michał drugie miejsce. Oboje będą reprezentować powiat strzelecki podczas grudniowego Finału Wojewódzkiego. Serdecznie im gratulujemy!

 
Rodzina – miejscem wzrostu człowieka i siły narodu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 października 2015 10:38

Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie świętowało wraz ze swoim Patronem Janem Pawłem II - kolejną rocznicę nadania szkole imienia.

Uroczystość zgromadziła w placówce, jak co roku, uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, obsługę szkoły, emerytów, zaprzyjaźnionych dyrektorów szkół, Dyrektora GZOiW - pana Marka Życzyńskiego, Przewodniczącą Rady Miasta – panią Gabrielę Puzik, radnych, sołtysów. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: "Jan Paweł II - patron rodziny". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali występy artystyczne, warsztaty plastyczne, dekoracje ścienne poświęcone tematowi rodziny, odbywały się zajęcia, podczas których odkrywali rangę domu rodzinnego i autorytetów dla dobrego samorozwoju i nabywania pożądanych postaw obywatelskich. Mogli też poszerzać wiedzę o Patronie, poznać jego dom rodzinny i dowiedzieć się dlaczego Jan Paweł II rodzinie wyznaczył tak ważną rolę.

Uroczystościom towarzyszyło pasowanie klas I na uczniów gimnazjum oraz wystawa „Anioły w literaturze, sztuce i tradycji ludowej”.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
W świecie owadów
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 października 2015 00:00

W dniu 15 października 2015 roku klasy pierwsze i drugie Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie wzięły udział w żywej lekcji biologii poświęconej owadom. Celem zajęć było zapoznanie gimnazjalistów z najliczniejszą grupą zwierząt na świecie-owadami, ich środowiskami życia, przystosowaniami, cyklami rozwojowymi i ciekawostkami o nich. Nie zabrakło również zwrócenia uwagi na pozytywny aspekt życia owadów, w szczególności dla człowieka. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na żywo i dotknąć wielu owadów, np. patyczaków, karaczanów, szarańczy, gąsienic motyli oraz podziwiać przepiękne okazy imponujące wielkościami w gablotach entomologicznych. Zajęcia poprowadziła p. Edyta Grzyb - mgr biologii z Krakowa, która przyjechała na zaproszenie p. Małgorzaty Szlagi - nauczycielki biologii z PG w Szymiszowie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Sukcesy w biegach przełajowych
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 października 2015 21:59

8 października 2015r. w Lasocicach odbył się Finał Wojewódzki Indywidualnych Biegów Przełajowych. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie reprezentowali: Natalia Niepala, Klaudia Piontek, Adrian Niepala i Adam Kowalczyk.

Pomimo iż trasa biegu była trudna i wymagająca, wszyscy nasi zawodnicy ukończyli swoje biegi bez kontuzji. Dziewczyny pokazały swoją niebywałą szybkość - Natalia zajęła II miejsce a Klaudia IV, czego im serdecznie gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 44


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!