e-Learning

festiwal

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj139
mod_vvisit_counterTen tydzień741
mod_vvisit_counterWszystkich98436
Mamy dzisiaj: 25 Paź, 2014

logowanieSTART
Dzień Nauczyciela w PG w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 11:28

W środę 15 października w PG w Szymiszowie nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni na apel z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Szlaga. Na początku uczniowie mogli zobaczyć jak ciężka i odpowiedzialna jest praca nauczycieli, obserwując scenkę nauczycielską i słuchając piosenki o wynikach egzaminów. Następnie odbyły się „Wiadomości szkolne” poświęcone plotkom i doniesieniom z korytarzy, sal lekcyjnych i pokoju nauczycielskiego. Nauczyciele dowiedzieli się m.in. o przyszłorocznych proponowanych przez Ministra Edukacji Narodowej 80%-owych podwyżkach czy zatrudnieniu w gimnazjum szkolnego masażysty dla grona pedagogicznego. Zaproponowano również unikatowe szkolne stroje dla fizyka, polonisty, biologa czy historyka. Nie obyło się bez komunikatów policji, wiadomości sportowych dotyczących naszych panów wychowania fizycznego czy dekoracji Miss Pedagogów Polski 2014r. Przedstawienie utrzymane w charakterze kabaretowym bardzo się uczniom spodobało i co chwilę wywoływało salwy śmiechu. Na podsumowanie apelu SU złożył nauczycielom życzenia, wręczył kwiatowe upominki i zaprosił do wspólnego zdjęcia całą kadrę nauczycielską i obsługę szkoły. W tym czasie uczniowie odśpiewali „100 lat”.

SU

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
Gminne Święto Edukacji
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 11:20

14 października w Strzeleckim Domu Kultury odbyło się Gminne Święto Edukacji, na którym zaprezentował się szkolny chór DIVERTIMENTO.

Zespół wykonał utwory z lat 70. i 80. tj. "Konik na biegunach", "Czterdzieści lat minęło". Nie zabrakło również współczesnych utworów jak "Bałkanica", czy "My Słowianie" w szkolnej wersji. Zespół został nagrodzony gromkimi brawami.

Szczególne podziękowania należą się Pani Krystynie Maderze, która przez wiele godzin przygotowywała nasz szkolny chór do występu.

Nauczyciele z Naszej Szkoły, również brali czynny udział w Dniu Nauczyciela w SOKu przygotowując poczęstunek w stylu lat 70. i 80. XX wieku

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Otwarcie Alei Jana Pawła II w Strzelcach Opolskich.
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 października 2014 17:46

12 października w Strzelcach Opolskich przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w obecności Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goca, Proboszcza parafii Zbigniewa Żukiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Bogusława Fariona oraz Radnych Rady Miejskiej odbyło się uroczyste otwarcie Alei Jana Pawła II.

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z panią Lidią Tomal oraz panią Anną Januszewską mieli zaszczyt również uczestniczyć w tych uroczystościach, ponieważ Alei nadano imię patrona naszej szkoły. Uroczystość miała szczególny charakter, gdyż była uzupełnieniem obchodów XIV Dnia Papieskiego.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
PG Szymiszów na Jasnej Górze
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 października 2014 19:43

W czwartek, 9 października, uczestniczyliśmy w spotkaniu Szkół Jana Pawła II w Częstochowie.

Wraz z nami udział w spotkaniu wzięło 250 szkół, ok. 5000 uczestników. Podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, modliliśmy się za nasze rodziny i naszych nauczycieli. W wygłoszonej homilii, jego ekscelencja ks. Arcybiskup zwrócił nam uwagę na trzy bardzo ważne aspekty życia: prawda, tożsamość, służba społeczna.

Po spotkaniu w Częstochowie pojechaliśmy do Leśniowa, w drodze podziwiając piękno krajobrazu wyżynnego i złotej polskiej jesieni (piękna lekcja geografii w terenie). W Leśniowie za sprawą ojca Paulina poznaliśmy cząstkę historii tego miejsca, które swój początek zawdzięcza księciu opolskiemu Władysławowi, który przywiózł figurę Matki Bożej Uśmiechniętej.

Pięknie spędziliśmy ten dzień za co dziękujemy naszym opiekunom - panu dyrektorowi Markowi Szprochowi; paniom: Lidii Tomal, Annie Januszewskiej, Monice Krapa oraz ks. Norbertowi Noconiowi.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka klasy IIb w Góry Świętokrzyskie
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 października 2014 07:26

2 października klasa IIb wraz z Panią M. Krapą i A. Junyszek wyruszyła na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie zdobyli dwie góry - Łysicę (612 m.n.p.m.) oraz Łysą Górę (594 m.n.p.m). Pierwszego dnia klasa zobaczyła ruiny zamku w Chęcinach, a także Jaskinię "Raj". Wieczorem zadowoleni udali się na podbój Łysicy, po czym wrócili do swojego aktualnego miejsca noclegu. Po krótkim odpoczynku wszyscy zabrali się do pieczenia kiełbasek na ognisku. W drugim dniu uczniowie wraz z paniami odwiedzili Średniowieczne Miasteczko. Około godziny 20 wszyscy w wspaniałych nastrojach przyjechali pod budynek szkolny, gdzie czekali już na nich rodzice. Każdy z zadowoleniem może stwierdzić, że wycieczka była jak najbardziej udana.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Aktywny, sobotni wypoczynek
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 października 2014 22:30

Szkolny Klub Turystyki Rowerowej przy Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie kontynuuje swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015. 4 października odbył się rajd do Kamienia Śląskiego, w którym wzięło udział 11-stu uczniów oraz opiekunowie. Cieszy, że ci młodzi ludzie zamiast spędzać sobotnie przedpołudnie przed telewizorem lub komputerem, podjęli się trudu ponad 40-sto kilometrowej trasy, która wiodła drogami o różnej nawierzchni. Tempo dostosowane było do kondycji uczestników, więc nikt nie zostawał w tyle.

Oprócz Kamienia Śląskiego rowerzyści przejechali przez takie miejscowości jak: Grodzisko, Izbicko, Otmice, poznając odrobinę historii tych miejscowości.

Po przybyciu na miejsce, małym posiłku i odrobinie sportowych emocji podczas meczu siatkówki, uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną malowniczą leśną aleją.

„Wycieczka było męcząca ale zarazem fajna. Przejechaliśmy wiele kilometrów, ale było warto” – tak wrażenia po rajdzie opisała Kamila. Pozostali uczestnicy byli podobnego zdania podkreślając, że trasa była trochę ciężka, ale i ciekawa. Już padają pytania kiedy kolejna wyprawa? Zapewne niebawem.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 35


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!