e-Learning

festiwal

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj137
mod_vvisit_counterTen tydzień632
mod_vvisit_counterWszystkich114984
Mamy dzisiaj: 27 Lut, 2015

logowanieSTART
Koncert walentynkowy ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 14:35

13 lutego chór szkolny wziął udział w walentynkowym koncercie charytatywnym w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Chór wykonał łącznie pięć utworów o tematyce miłosnej (m.in. Psalm dla Ciebie, Love Story). Dochód z koncertu został przekazany na leczenie chorego Sebastiana Mańczyka.

(Zdjęcie pochodzi ze strony: http://centrum-kultury.eu/koncert-walentynkowy)

 
Rajd zimowy
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 lutego 2015 13:32

20 lutego kilkunastu uczniów PG w Szymiszowie wzięło udział w XIX pieszym zimowym rajdzie do Kalinowic. Jak co roku, uczestniczyli oni w wielu różnorodnych konkurencjach. Przedstawiciele gimnazjum uzyskali maksymalną liczbę punktów w prezentacji piosenki turystycznej, w konkursie z zakresu pierwszej pomocy, a także wiedzy o straży pożarnej.

Po zaliczeniu wszystkich konkurencji, uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek. Następnym punktem było ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. PG w Szymiszowie zajęło II miejsce.

Mimo zmęczenia, uczniowie cieszyli się, że mogą spędzić razem wolne od nauki popołudnie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Kolejne akcje szkolnego wolontariatu
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 lutego 2015 17:07

Wolontariusze z PG Szymiszów wzięli udział w akcji "Góra grosza" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i w dniu 16.02.2015r. przekazali pieniądze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i pogotowi rodzinnych.
Wcześniej 11.01.2015 r nasi wolontariusze brali udział w WOŚP . Włączyliśmy się również w pomoc rzeczową i przekazaliśmy szlachetne paczki rodziną znajdujących sie w potrzebie oraz Michałowi z Barki.

 
Jasełka Bożonarodzeniowe
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 08:52

W Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy Ia pod kierunkiem p. Anny Januszewskiej przy współpracy p. I.Polaczek, p. E. Nocoń oraz p. T. Derkowskiej.

Społeczność uczniowska oraz rodzice mieli okazję wysłuchać dialogów nakłaniających do refleksji oraz pięknych kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Krystyny Madery. Jasełka oraz piękna dekoracja, stanowiąca tło wprowadziły wszystkich w ciepły, przedświąteczny nastrój.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Z Laponii do Szymiszowa!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 grudnia 2014 23:21

6 grudzień to data, która przypomina nam o św. Mikołaju.

W PG Szymiszów zagościł on trochę wcześniej. W piątek, 5 grudnia charakterystyczny dźwięk złotego dzwonka dał nam znać, że właśnie zawitał do nas ktoś wyjątkowy. U progu każdej klasy stanął Święty Mikołaj, od którego każdy uczeń otrzymał słodki podarunek.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
NORDIC WALKING w PG w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 10:14

Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie słynie z uprawiania sportu. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego postanowili spopularyzować wśród młodzieży szkolnej nordic walking i zakupili kijki do tego sportu. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się prawidłowej techniki chodzenia z kijami i chętnie uczestniczą w takich zajęciach na świeżym powietrzu wykorzystując właściwie cztery pory roku. To prawdziwa zaleta uprawiania tego sportu. W czasie trwania zajęć gimnazjaliści doskonalą swój chód oraz rozwijają umiejętności i zdolności lekkoatletyczne. Chodzenie z kijami do nordic walking rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny, ale także poprawienie kondycji i wytrzymałości do gier sportowych czy pozostałych dziedzin sportu. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej a co za tym idzie-samopoczucia i obniżenie poziomu stresu. Intensywny marsz z kijami wyzwala w uczniach pomimo wysiłku wiele radości i uśmiechu i potwierdza, że włączenie tego sportu do treningu uczniów PG w Szymiszowie to był strzał w dziesiątkę!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 38


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!