festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień290
mod_vvisit_counterWszystkich304164
Mamy dzisiaj: 25 Maj, 2019

 

START
Witaj Majowa Jutrzenko!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 maja 2019 21:15

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem p. Lidii Tomal, p. Anny Januszewskiej, p. Teresy Szczędziny oraz p. Małgorzaty Siwiec. Teksty recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek, przepiękny Krakowiak, taniec kwiatów oraz taniec z szarfami zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest Wolność, Ojczyzna, Patriotyzm dla każdego z nas.

Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski. Uczniowie klasy V w ciekawy sposób i z wielkim zaangażowaniem przedstawili tło historyczne wydarzeń 3 maja. Dzięki takim uroczystościom dążymy do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Sztuczna inteligencja I – zajęcia z programowania
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 maja 2019 20:31

Od stycznia prowadzone są zajęcia z uczniami klasy pierwszej i drugiej w ramach programu "Sztuczna inteligencja I - programowanie w szkołach Opolskiego NUTS-3". Zajęcia mają na celu rozwijanie wśród uczniów logicznego myślenia oraz nauki programowania. W ramach projektu realizowane są następujące zagadnienia: praca z programem Scratch, poznanie gry edukacyjnej ScottieGo oraz praca z robotami Wander Dash & DOT, PHOTON, LEGO BOOST, OZOBOTAMI. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Jest to nauka programowania poprzez zabawę. Zajęcia prowadzą p. Anna Januszewska oraz p. Agnieszka Ciasto.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka "Szlakiem wrocławskich krasnali"
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 maja 2019 18:54

26 kwietnia 2019 r. klasy IV i V wraz z opiekunami: p. A. Januszewską, A. Ciasto oraz Izabelą Oliwiak udały się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Hydropolis – wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie. Nasza przygoda z wodą rozpoczęła się od bardzo interesujących warsztatów. Wykonując doświadczenia chemiczne pt. "Wody słodkie, wody słone", nasi uczniowie nauczyli się jak zmienić gęstość wody, stworzyć wodną tęczę oraz skonstruowali aerometr. Następnie, nasza grupa obejrzała film "Planeta wody" w formie projekcji 360°, który zabrał nas w najodleglejsze zakamarki kosmosu, gdzie powstała woda. Zwiedzając poszczególne wystawy, uczestnicy wyjazdu poznali działanie starożytnych wynalazków wodnych takich jak: śruba Archimedesa, koło wodne, zegar wodny, czy turbina Herona. Obejrzeliśmy również modele stworzeń morskich, np. żarłacza błękitnego naturalnych rozmiarów oraz statków, w tym dawnej łodzi podwodnej tzw. "batysku". Byliśmy również w "strefie relaksu", gdzie mogliśmy zakosztować namiastkę życia w Dolinie Amazonki, a to tylko niektóre z atrakcji Hydropolis.

Zwiedzając Wrocław i słuchając opowieści pani przewodnik, uczniowie poznali nieco historii i architektury tego miasta. Widzieliśmy Rynek, Ratusz, Operę Wrocławską, budynek Teatru, piękną ulicę Świdnicką z charakterystycznymi płaskorzeźbami na kamienicach, pomnik Pileckiego i wiele innych miejsc. Najciekawsze na trasie zwiedzania okazały się Wrocławskie Krasnale, których udało się nam naliczyć ponad 80! Był to bardzo udany wyjazd, który z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

Autor artykułu: I. Oliwiak

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wręczenie dyplomów laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 maja 2019 18:48

27 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu niemiecka konsul p. Birgit Fisel-Rösle, marszałek Województwa Opolskiego p. Andrzej Buła oraz przewodniczący TSKN p. Rafał Bartek wręczyli dyplomy oraz nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych oraz gimnazjów województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentowała laureatka konkursu Alicja Biniek wraz z rodzicami oraz p. Anna Januszewska, nauczycielka j. niemieckiego. Serdecznie gratulujemy Alicji ogromnego sukcesu.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Gala Teatrów Szkolnych
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 10:29

3 kwietnia za sprawą uczniów, po raz kolejny, teatr zdominował życie szkoły w Szymiszowie. Klasy gimnazjalne oraz kl. VI, VII, VIII przedstawiały lektury szkolne. Sala gimnastyczna zamieniła się w teatr, własnoręcznie przygotowywane rekwizyty i dekoracje pomagały w przeżywaniu rozterek i dramatów Balladyny, Małego Księcia, chłopców z „Kamieni na szaniec”, duchów przywoływanych przez Guślarza w „Dziadach” i chłopca z ballady „Świtezianka”. Aktorzy dostarczyli nam wielu wzruszeń, radości i powodów do dumy tak aktorom, jak przygotowującym młodzież wychowawcom.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka klasy VII
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 09:28

Dnia 19.03.2019. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Parku Trampolin w Opolu, gdzie uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas, dobrze bawiąc się. Pojechała na nią klasa VII razem z wychowawcą Panią Brygidą Grochlą oraz Panią pedagog Krystyną Przeszowską.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami instrumentów kościelnych oraz posłuchać ciekawych historii związanych z instrumentami muzycznymi, w pięknym otoczeniu. Oprowadzała nas po Instytucie dyrygent Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, Pani Anna Sikora, doktorantka (pochodząca z naszych okolic).

Po doznaniach duchowych pora przyszła na małą konsumpcję, po czym udaliśmy się pełni wrażeń w podróż powrotną do domu. Wyjazd był bardzo udany, polecamy innym.

Krystyna Przeszowska

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 62


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!