festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj134
mod_vvisit_counterWczoraj182
mod_vvisit_counterTen tydzień449
mod_vvisit_counterWszystkich203994
Mamy dzisiaj: 09 Lut, 2016
START
Nasi w gronie najlepszych w Polsce!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 lutego 2016 18:09

30. stycznia w PSP nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się VI Turniej o Puchar Prezydenta Kędzierzyna-Koźla w ramach IX Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na zaproszenie Organizatora w Turnieju wystartowała także drużyna PG Szymiszów, której barw bronili: Marta, Michał oraz Łukasz (uczeń PSP w Suchej). Drużyny współzawodniczyły w czterech konkurencjach: teście z przepisów ruchu drogowego, teście ze znajomości pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jeździe po rowerowym torze przeszkód. Nasza drużyna występ w Turnieju traktowała jako trening i możliwość podpatrzenia najlepszych drużyn w Polsce, ostatecznie zajmując XIV miejsce.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Rekrutacja do gimnazjum 2016/2017
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 stycznia 2016 11:26
 
Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 stycznia 2016 21:18

09.01.2016 r. w PG w Szymiszowie odbył się Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie z PSP w Szymiszowie, PSP w Suchej, NSP w Grodzisku i PSP w Rozmierce.

Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup (dwie damskie i trzy męskie). Z każdej grupy wychodziło dwóch najlepszych zawodników, grających następnie o miejsca na podium.

Wyniki chłopców:

I m. Piotr Słaboń PSP Szymiszów

II m. Józef Mróz PSP Rozmierka

III m . Dawid Górski PSP Szymiszów

Wyniki dziewcząt:

I m. Julianna Goczoł PSP Rozmierka

II m. Ewelina Paździor NSP Grodzisko

III m. Alicja Biniek PSP Rozmierka

Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Oprócz tego wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Strzeleckie Wodociągi i Kanalizację. Mamy nadzieję, że następnym roku znów się spotkamy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Otwórz się na MIŁOŚĆ, która przychodzi i zmienia ludzi
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 stycznia 2016 13:18

To czas świętowania, kolędowania- uczniowie klasy I b- PG w Szymiszowie zaprosili swoich kolegów, nauczycieli, a wieczorem Rodziców i krewnych na wspólne przeżywanie czasu Bożego przychodzenia do człowieka. Na ten moment sala gimnastyczna zmieniała się w rajski ogród, Nazaret i Betlejem za czasów Heroda, by wrócić z Małym Księciem do współczesności i odnaleźć to, co stanowi sens życia człowieka .Po wieczornym „spektaklu Jasełkowym”, nauczyciele wraz z rodzicami spotkali się przy kawie i cieście w odświętnie udekorowanych klasach gimnazjum.

Wcześniej samorząd uczniowski przeprowadził konkurs na najlepiej udekorowaną klasę, zwycięzcą i uczestnikom fundując pyszne nagrody.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka klas trzecich
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 stycznia 2016 13:13

Dnia 8 grudnia 2015 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela historii i wychowawców udali się na wycieczkę do Muzeum KL Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Celem wycieczki było uświadomienie uczniom czym był holocaust, pokazanie martyrologii narodu polskiego, żydowskiego i narodów innych państw z okresu II wojny światowej.

 

Więcej…
 
Pielgrzymka Szkół im. JPII
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 stycznia 2016 13:04

8 października 2015 r.- gimnazjaliści spotkali się na błoniach częstochowskich z przedstawicielami ponad 500 placówek oświatowych noszących imię Jana Pawła II. Spotkanie przygotowali przedstawiciele Radomskiej Rodziny Szkół Jana Pawła II, homilię wygłosił biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik. W nauczaniu, skierowanym do zgromadzonej młodzieży, biskup zwracał uwagę na ważność dokonywanych wyborów oraz środowisk, w których przebywa i wzrasta młody człowiek, zachowywania wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. W dalszej części wyjazdu uczniowie poznawali walory przyrodnicze Wyżyny Częstochowskiej- przemieszczając się do Żarek i Leśniowa, gdzie zapoznali się z historią miejsca szczególnie ulubionego przez rodziny. Uczniowie spotkali się z młodym ojcem Paulinem, który opowiedział o swoim powołaniu i codzienności w zakonie. Spotkanie zakończyło się specjalnym błogosławieństwem dla naszych rodzin.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 46


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!