festiwal

e-Learning

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj82
mod_vvisit_counterWczoraj132
mod_vvisit_counterTen tydzień1146
mod_vvisit_counterWszystkich181995
Mamy dzisiaj: 29 Sie, 2015

logowanieSTART
Inauguracja roku szklnego 2015/2016
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 sierpnia 2015 00:00

Dyrektor PG Szymiszów zaprasza wszystkich uczniów 1. września 2015 roku (wtorek) na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie;

 

8:10 - apel w dużej sali gimnastycznej

 

9:15 - Msza Św. w intencji pracowników szkoły i uczniów

 

10:15 - odjazd do domu

 

*Dojazd do szkoły wg nowych rozkładów zamieszczonych tutaj.

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 czerwca 2015 15:58

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego pożegnaliśmy naszych absolwentów, podsumowaliśmy osiągnięcia w nauce i sporcie, oraz wyróżniliśmy najlepszych uczniów.

Więcej…
 
Zestawienie podręczników na rok szkolny 2015/2016
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 czerwca 2015 00:00

 

Więcej…
 
Medalowe dziewczyny
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 czerwca 2015 11:53

W zakończonych niedawno zmaganiach lekkoatletycznych młodzieży PG w Szymiszowie na szczególne podkreślenie zasługują wyniki osiągnięte przez uczennice:

Natalię Niepala, która zajęła:

• I miejsce w Finale Wojewódzkim w biegu na 100m

• II miejsce w Finale Wojewódzkim w skoku w dal

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w biegu na 100m

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w skoku w dal

Klaudie Piontek, która zajęła:

• II miejsce w Finale Wojewódzkim w biegu na 600m

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w biegu na 600m

Teresa Steindor, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w rzucie oszczepem

Dodatkowo, sztafeta 4x100m dziewczyn, w składzie: Natalia Niepala, Klaudia Piontek, Lillia Steindor i Marta Tiszbierek (wszystkie są uczennicami klasy pierwszej!), ustanowiła nowy rekord szkoły, a w składzie: Natalia Niepala, Klaudia Piontek, Marta Tiszbierek i Agnieszka Hendla zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i patrzymy z nadzieją na kolejne rekordy.

 

 
III C w stolicy Dolnego Śląska
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 czerwca 2015 00:00

W czwartek 11 czerwca 2015 roku klasa IIIC z PG w Szymiszowie wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szlagą i p. Jerzym Malczykiem wybrała się pociągiem na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach biologii w Ogrodzie Japońskim, Botanicznym oraz Zoologicznym. Szczególne wrażenie zrobiło na wszystkich Afrykarium a w nim m.in. oceaniczny świat nad głową czy termiczne warunki panujące w pawilonie „Kongo”. Historyczny Ostrów Tumski, do którego młodzież przypłynęła z zoo statkiem zachwycił wszystkich przepiękną architekturą. Zaciekawieni Mostem Zakochanych i mnóstwem kłódek na nim, szymiszowscy gimnazjaliści postanowili lekko złamać tradycję - zakupili kłódkę, zawiesili ją na moście na pamiątkę sympatii do siebie i swojej klasy IIIC i całą ceremonię zakończyli wrzuceniem kluczyka do Odry, wierząc w realizację swych marzeń. Następnie uczniowie mogli podziwiać panoramę Wrocławia z wieży Katedry Wrocławskiej, co zrobiło na nich niesamowite wrażenie. Przepiękny wrocławski rynek, również zachwycił wycieczkowiczów, nie tylko zabytkowe kamieniczki czy ratusz, ale też wrocławskie krasnoludki i ich legendy. Wycieczka była bardzo udana, piękna i upalna pogoda podkreśliła walory zwiedzanego miasta. Uczniowie zwiedzili również Dworzec Główny PKP we Wrocławiu i mieli możliwość porównania go z opolskim i szymiszowskim. Na uwagę zasługuje też fakt, iż gimnazjaliści pierwszy raz w życiu jechali tramwajem i większość też pociągiem, więc sama podróż z przesiadkami wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji. Na własnej skórze zobaczyli, jakie są zalety i wady codziennego życia w wielkim mieście.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Majowe wędrówki górskie
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 czerwca 2015 08:41

21-22 maja br. nasi gimnazjaliści z kl.III b wraz z opiekunami I. Oliwiak i p. K. Ostrowskim udali się na wycieczkę w Góry Opawskie. Zakwaterowaliśmy się w Głuchołazach w Ośrodku „Banderoza”, który zaoferował nam wiele ciekawych atrakcji. Pierwszego dnia udaliśmy się na rajd pieszy na Górę Chrobrego (495 m n.p.m), która prócz leśnych ścieżek kryje w sobie niewydobyte złoża złotego kruszcu. Po drodze na szczyt napotkaliśmy na kaplicę Św. Anny z 1908r. oraz Wiszące Skały pod którymi zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Po wędrówce mogliśmy skosztować orzeźwiającej wody z pobliskiego źródła "Żegnalce". Kolejnym punktem programu wycieczki była sesja w jaskini solnej, gdzie w klimacie zbliżonym do morskiego mogliśmy zrelaksować się po pieszej wędrówce. Pani przewodnik opowiedziała nam krótką historię miasta Głuchołazy dotyczącą jego nazwy (kiedyś była to miejscowość uzdrowiskowa, którą z przekory nazwali tak Czesi, wdg. których było to "puste uzdrowisko") oraz godła – z kozią szyją, która kiedyś uratowała ten gród przed Tatarami. Po południu nasi uczniowie mieli plenerową lekcję geologii oraz "płukanie złota" z górskim gawędziarzem, który przy okazji przeciekawych opowieści o średniowiecznej gorączce złota, sypał dowcipami jak z rękawa. Mieliśmy okazję zobaczyć i wypróbować na własnej skórze dawne sposoby karania złodziei złota urządzeniami takimi jak "dupochlast", czy dyby. Wieczorem mogliśmy posilić się kiełbaska z ogniska a tuz przed snem przejść z pochodniami leśnymi ścieżkami Banderozy. Następnego dnia z rana wzięliśmy udział w Mini Turnieju Łuczniczym, w którym Teresa pobiła nawet Rolanda i Michała, którzy początkowo przodowali w celowaniu w tarczę z łuku. Nasza młodzież miała też dużą frajdę podczas gry plenerowej "Wyspa Skarbów", gdzie musiała się zmierzyć z odszukiwaniem liter do hasła na konarach drzew, a następnie odszyfrować podpowiedź pisaną alfabetem morsa i odszukać ukryty skarb – tu zwycięzcą był Maniek. Ostatnim celem naszej wyprawy w Góry Opawskie było zdobycie Biskupiej Kopy (850 m n.p.m.). Wędrówkę rozpoczęliśmy od polany w Pokrzywnej a zakończyliśmy w czeskich Zlatych Horach. Wędrówka nie należała do najłatwiejszych, ale dostarczyła naszej grupie niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Po drodze na szczyt z 300-letnią wieżą widokową, odpoczęliśmy i posililiśmy się w górskim schronisku PTTK "Pod Biskupia Kopą" im. Bohdana Małachowskiego. Zmęczeni ale pełni satysfakcji wyruszyliśmy w drogę powrotną do Szymiszowa.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 42


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!