festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj152
mod_vvisit_counterTen tydzień854
mod_vvisit_counterWszystkich217705
Mamy dzisiaj: 26 Maj, 2016
START
XI Festiwal zakończony!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 maja 2016 08:47

W dniu 22 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie odbywał się XI Festiwal Piosenki Wartościowej „Szukałem Was” pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich i Biskupa Opolskiego. Udział brało 19 wykonawców, w tym: 9 solistów i 10 zespołów z woj. opolskiego, m.in. z Naroka, Opola, Strzelec Opolskich, Szymiszowa, Branic, Kolonowskiego, Suchej, Rozmierzy. Przyznano 2 wyróżnienia, w kat. Dziecięcej i młodzieżowej. Nagrodę Grand Prix wyśpiewał zespół młodzieżowy Studio Bis Leśnica. Festiwal zgromadził ok. 250 młodych ludzi, uczestników i osób towarzyszących. Gościliśmy także rodziców uczestników i osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Imprezie towarzyszył „piknik rodzinny” podczas którego rodzice przygotowali słodkości i grilla.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Finał Wojewódzki BRD
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 maja 2016 00:00

21 maja 2015r. w Krośnicy odbył się Finał Wojewódzki XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn z gimnazjów.

Oprócz części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego i umiejętności ustalania kolejności przejazdu przez skrzyżowania, zawodnicy musieli także wykonać zadania praktyczne, tj. pokonać rowerowy tor przeszkód, wykazać się umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Wśród drużyn gimnazjalnych reprezentujących powiat strzelecki znalazła się też drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie – startująca w składzie: Marta Kampa, Michał Ochmann i Karol Goczoł – trenująca pod opieką pana Piotra Kiełbasy. Drużyna walczyła dzielnie i ostatecznie uplasowała się na 4. miejscu. Na swój sukces drużyna pracowała praktycznie od września, trenując po kilka godzin w tygodniu. Gratulujemy sukcesu i zaangażowania, życzymy powodzenia w kolejnych edycjach oraz szczęścia, bo tym razem troszeczkę go zabrakło :).

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:40

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Klaudia Piontek, Marta Tiszbierek, Julia Sowa oraz Oliwer Twardoń wzięli udział w niemieckim konkursie recytatorskim „Młodzież recytuje poezję”. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory poetyckie w j. niemieckim. Konkurs wyłonił uczniów, którzy poprawnie posługiwali się j. niemieckim, właściwie dobrali repertuar oraz ogólnym wrażeniem artystycznym przekonali do siebie jury.

Julia Sowa zajęła III miejsce i będzie reprezentowała nasze gimnazjum w etapie rejonowym. Oprócz tego jury postanowiło zakwalifikować do etapu rejonowego również Klaudię Piontek oraz Martę Tiszbierek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Julii, Klaudii oraz Marcie życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na etapie rejonowym, który odbędzie się 19 maja.

 
Laur Ziemi Strzeleckiej dla PG Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:33

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka przyznała po raz XVIII Laury Ziemi Strzeleckiej. W tym roku w kategorii Laur dla Najlepszego Gimnazjalisty w 2015 roku został przyznany Dominice Kroker, za działania, które służą dobru szkoły, w uznaniu osiągnięć w nauce oraz szczególnie cennej postawy wobec innych. Społeczność PG w Szymiszowie dołącza się do gratulacji.

Uroczystość została uświetniona przez występ chóru Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie pod kierunkiem pani Krystyny Madery.

 

 
Dni otwarte w PG Szymiszów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:21

Również uczniowie klas szóstych mogli zapoznać się z oferta edukacyjna Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie. Ponad 50 uczniów z pobliskich miejscowości przybyło do gimnazjum, by zapoznać się z przyszłą placówką kształcenia. Podczas wizyty uczestniczyli w spektaklach teatralnym w języku angielskim i polskim. Brali udział w zajęciach z robotyki, fizyki, matematyki i zajęciach artystycznych. Po szkole oprowadzali ich uczniowie gimnazjum, odpowiadając na pytania, pokazując klasy lekcyjne, wystawy szkolne i kroniki przedstawiające wydarzenia szkolne.

Nauczyciele i rodzice odwiedzający gimnazjum uzyskiwali informacje o zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach i projektach, których szerokie spektrum znajduje się w ofercie Placówki. Mogli też zapoznać się z dodatkowymi specjalizacjami nauczycieli pracujących w szymiszowskim gimnazjum, programem wychowawczym i edukacyjnym oraz wyspecjalizowanymi pracowniami przedmiotowymi.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Giełda Szkół 2016
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:20

W ramach działalności doradcy zawodowego i pracy wychowawców klas III - uczniowie szymiszowskiego gimnazjum spotkali się na warsztatach edukacyjnych z przedstawicielami różnych ponad gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.

Przybyli do gimnazjum goście zaprezentowali swoje placówki, przedstawili ofertę edukacyjną i poza edukacyjną swoich szkół. Zapoznali gimnazjalistów z potrzebami rynku zatrudnienia i możliwościami kształcenia. Spotkanie przyniosło wymierne korzyści zarówno uczniom jak i zaproszonym gościom. W panelu dyskusyjnym można było uzyskać ciekawe informacje o dalszej edukacji, jak i o potrzebach młodych ludzi w zakresie edukacji i samorozwoju.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 48


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!