e-Learning

festiwal

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterTen tydzień700
mod_vvisit_counterWszystkich106681
Mamy dzisiaj: 18 Gru, 2014

logowanieSTART
Z Laponii do Szymiszowa!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 grudnia 2014 23:21

6 grudzień to data, która przypomina nam o św. Mikołaju.

W PG Szymiszów zagościł on trochę wcześniej. W piątek, 5 grudnia charakterystyczny dźwięk złotego dzwonka dał nam znać, że właśnie zawitał do nas ktoś wyjątkowy. U progu każdej klasy stanął Święty Mikołaj, od którego każdy uczeń otrzymał słodki podarunek.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
NORDIC WALKING w PG w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 10:14

Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie słynie z uprawiania sportu. W zeszłym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego postanowili spopularyzować wśród młodzieży szkolnej nordic walking i zakupili kijki do tego sportu. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się prawidłowej techniki chodzenia z kijami i chętnie uczestniczą w takich zajęciach na świeżym powietrzu wykorzystując właściwie cztery pory roku. To prawdziwa zaleta uprawiania tego sportu. W czasie trwania zajęć gimnazjaliści doskonalą swój chód oraz rozwijają umiejętności i zdolności lekkoatletyczne. Chodzenie z kijami do nordic walking rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny, ale także poprawienie kondycji i wytrzymałości do gier sportowych czy pozostałych dziedzin sportu. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej a co za tym idzie-samopoczucia i obniżenie poziomu stresu. Intensywny marsz z kijami wyzwala w uczniach pomimo wysiłku wiele radości i uśmiechu i potwierdza, że włączenie tego sportu do treningu uczniów PG w Szymiszowie to był strzał w dziesiątkę!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Trzecia władza w PG w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 10:06

O wpływie władzy sądowniczej na życie obywateli oraz jej roli we współczesnym państwie demokratycznym mogli przekonać się uczniowie gimnazjum w Szymiszowie. Na zaproszenie odpowiedział prokurator z Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich. Poprowadził zajęcia z klasami trzecimi, na których opowiadał o pracy w sądzie, prawach i obowiązkach nastolatków oraz skutkach, jakie mogą spotkać za nieprzestrzeganie prawa. Wykład ten był bardzo interesujący oraz pouczający. Uświadomił uczniom, że każdy czyn niesie za sobą konsekwencje, wskazał jak można obronić się przed krzywdą oraz gdzie można szukać skutecznej pomocy.

 
Idziemy na wybory
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 10:04

W Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie zorganizowane zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Strzelce Opolskie. Korzystając z uczniowskiego prawa przygotowali kampanię wyborczą w iście demokratycznym stylu: kandydaci zaprezentowali swoje domeny, a wyborcy odpowiedzialnie oddali swój głos. Była urna, listy wyborcze, karty do głosowania - tak jak w prawdziwej dojrzałej demokracji. Zwyciężczynią wyborów została uczennica klasy III a - Weronika Nocoń, zdobywając 70% poparcie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Dyskotekowo w PG w Szymiszowie!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 listopada 2014 09:58

30 listopad – to data, która kojarzy nam się z Andrzejkami. W PG w Szymiszowie odbyły się one trochę wcześniej. W czwartek, 20 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarnię z ciastami oraz napojami przygotowanymi przez rodziców.

Po południu odbyła się zabawa andrzejkowa, na której uczniowie jak zawsze świetnie się bawili. Doskonała oprawę muzyczną zagwarantowali nam absolwenci szkoły – Arek, Łukasz i Romek.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Najlepsze! Znów!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 listopada 2014 16:16

21 listopada w Ujeździe odbył się finał powiatowy w piłce halowej dziewcząt. Zawodniczki PG Szymiszów, które 17 listopada w finale gminnym pokonały wszystkie drużyny z Gminy Strzelce Opolskie, zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z sześciu innych gimnazjów powiatu strzeleckiego. Rywalizacja była dość zacięta, najpierw w rozgrywkach grupowych drużyna PG Szymiszów zajęła II miejsce, co dało jej prawo gry w półfinale. Rywalkami okazały się zawodniczki z gimnazjum w Leśnicy, które ostatecznie nie sprostały szymiszowskiej drużynie. W finale do grona pokonanych drużyn przez zawodniczki z Szymiszowa, dołączyły dziewczyny z Izbicka.

Ostatecznie zatem dziewczyny z PG Szymiszów wygrały finał powiatowy - drugi rok z rzędu i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek - półfinału wojewódzkiego!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 37


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!