festiwal

e-Learning

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterTen tydzień36242
mod_vvisit_counterWszystkich177229
Mamy dzisiaj: 31 Lip, 2015

logowanieSTART
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 czerwca 2015 15:58

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego pożegnaliśmy naszych absolwentów, podsumowaliśmy osiągnięcia w nauce i sporcie, oraz wyróżniliśmy najlepszych uczniów.

Więcej…
 
Zestawienie podręczników na rok szkolny 2015/2016
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 czerwca 2015 00:00

 

Więcej…
 
Medalowe dziewczyny
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 czerwca 2015 11:53

W zakończonych niedawno zmaganiach lekkoatletycznych młodzieży PG w Szymiszowie na szczególne podkreślenie zasługują wyniki osiągnięte przez uczennice:

Natalię Niepala, która zajęła:

• I miejsce w Finale Wojewódzkim w biegu na 100m

• II miejsce w Finale Wojewódzkim w skoku w dal

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w biegu na 100m

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w skoku w dal

Klaudie Piontek, która zajęła:

• II miejsce w Finale Wojewódzkim w biegu na 600m

• I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w biegu na 600m

Teresa Steindor, która zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich w rzucie oszczepem

Dodatkowo, sztafeta 4x100m dziewczyn, w składzie: Natalia Niepala, Klaudia Piontek, Lillia Steindor i Marta Tiszbierek (wszystkie są uczennicami klasy pierwszej!), ustanowiła nowy rekord szkoły, a w składzie: Natalia Niepala, Klaudia Piontek, Marta Tiszbierek i Agnieszka Hendla zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Wiejskich.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i patrzymy z nadzieją na kolejne rekordy.

 

 
III C w stolicy Dolnego Śląska
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 czerwca 2015 00:00

W czwartek 11 czerwca 2015 roku klasa IIIC z PG w Szymiszowie wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szlagą i p. Jerzym Malczykiem wybrała się pociągiem na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach biologii w Ogrodzie Japońskim, Botanicznym oraz Zoologicznym. Szczególne wrażenie zrobiło na wszystkich Afrykarium a w nim m.in. oceaniczny świat nad głową czy termiczne warunki panujące w pawilonie „Kongo”. Historyczny Ostrów Tumski, do którego młodzież przypłynęła z zoo statkiem zachwycił wszystkich przepiękną architekturą. Zaciekawieni Mostem Zakochanych i mnóstwem kłódek na nim, szymiszowscy gimnazjaliści postanowili lekko złamać tradycję - zakupili kłódkę, zawiesili ją na moście na pamiątkę sympatii do siebie i swojej klasy IIIC i całą ceremonię zakończyli wrzuceniem kluczyka do Odry, wierząc w realizację swych marzeń. Następnie uczniowie mogli podziwiać panoramę Wrocławia z wieży Katedry Wrocławskiej, co zrobiło na nich niesamowite wrażenie. Przepiękny wrocławski rynek, również zachwycił wycieczkowiczów, nie tylko zabytkowe kamieniczki czy ratusz, ale też wrocławskie krasnoludki i ich legendy. Wycieczka była bardzo udana, piękna i upalna pogoda podkreśliła walory zwiedzanego miasta. Uczniowie zwiedzili również Dworzec Główny PKP we Wrocławiu i mieli możliwość porównania go z opolskim i szymiszowskim. Na uwagę zasługuje też fakt, iż gimnazjaliści pierwszy raz w życiu jechali tramwajem i większość też pociągiem, więc sama podróż z przesiadkami wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji. Na własnej skórze zobaczyli, jakie są zalety i wady codziennego życia w wielkim mieście.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Majowe wędrówki górskie
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 czerwca 2015 08:41

21-22 maja br. nasi gimnazjaliści z kl.III b wraz z opiekunami I. Oliwiak i p. K. Ostrowskim udali się na wycieczkę w Góry Opawskie. Zakwaterowaliśmy się w Głuchołazach w Ośrodku „Banderoza”, który zaoferował nam wiele ciekawych atrakcji. Pierwszego dnia udaliśmy się na rajd pieszy na Górę Chrobrego (495 m n.p.m), która prócz leśnych ścieżek kryje w sobie niewydobyte złoża złotego kruszcu. Po drodze na szczyt napotkaliśmy na kaplicę Św. Anny z 1908r. oraz Wiszące Skały pod którymi zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Po wędrówce mogliśmy skosztować orzeźwiającej wody z pobliskiego źródła "Żegnalce". Kolejnym punktem programu wycieczki była sesja w jaskini solnej, gdzie w klimacie zbliżonym do morskiego mogliśmy zrelaksować się po pieszej wędrówce. Pani przewodnik opowiedziała nam krótką historię miasta Głuchołazy dotyczącą jego nazwy (kiedyś była to miejscowość uzdrowiskowa, którą z przekory nazwali tak Czesi, wdg. których było to "puste uzdrowisko") oraz godła – z kozią szyją, która kiedyś uratowała ten gród przed Tatarami. Po południu nasi uczniowie mieli plenerową lekcję geologii oraz "płukanie złota" z górskim gawędziarzem, który przy okazji przeciekawych opowieści o średniowiecznej gorączce złota, sypał dowcipami jak z rękawa. Mieliśmy okazję zobaczyć i wypróbować na własnej skórze dawne sposoby karania złodziei złota urządzeniami takimi jak "dupochlast", czy dyby. Wieczorem mogliśmy posilić się kiełbaska z ogniska a tuz przed snem przejść z pochodniami leśnymi ścieżkami Banderozy. Następnego dnia z rana wzięliśmy udział w Mini Turnieju Łuczniczym, w którym Teresa pobiła nawet Rolanda i Michała, którzy początkowo przodowali w celowaniu w tarczę z łuku. Nasza młodzież miała też dużą frajdę podczas gry plenerowej "Wyspa Skarbów", gdzie musiała się zmierzyć z odszukiwaniem liter do hasła na konarach drzew, a następnie odszyfrować podpowiedź pisaną alfabetem morsa i odszukać ukryty skarb – tu zwycięzcą był Maniek. Ostatnim celem naszej wyprawy w Góry Opawskie było zdobycie Biskupiej Kopy (850 m n.p.m.). Wędrówkę rozpoczęliśmy od polany w Pokrzywnej a zakończyliśmy w czeskich Zlatych Horach. Wędrówka nie należała do najłatwiejszych, ale dostarczyła naszej grupie niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Po drodze na szczyt z 300-letnią wieżą widokową, odpoczęliśmy i posililiśmy się w górskim schronisku PTTK "Pod Biskupia Kopą" im. Bohdana Małachowskiego. Zmęczeni ale pełni satysfakcji wyruszyliśmy w drogę powrotną do Szymiszowa.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
Wystrzałowy Dzień Dziecka
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 czerwca 2015 00:00

Dzień Dziecka w PG w Szymiszowie obfitował w wiele atrakcji. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Małgorzatą Szlagą zadbał o to by uczniowie poza nauką w tym dniu mieli również trochę rozrywki i niespodzianek. W szkole dziewczęta z SU zorganizowały kawiarenkę z cappuccino, zimnymi napojami, jak również z własnoręcznie upieczonymi słodkościami. Rano każdy uczeń otrzymał kupon na niespodziankę, którą mógł odebrać na długiej przerwie w kawiarence. Były to lody od Rady Rodziców na ostudzenie emocji i upalnego dnia. O godzinie 11.00 rozpoczął się I Międzyklasowy Turniej Strzelecki zorganizowany przez p. Dyrektora i SU oraz przeprowadzony przez p. Jana Bogusza – kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych. Upał nie przeszkodził przedstawicielom klas oddawania precyzyjnych strzałów do tarczy z wiatrówki. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa III C, drugie III B a trzecie III A. W indywidualnej punktacji I miejsce wystrzelał Łukasz Ochwat (IIIA), drugie Michał Anderwald (IIB) i trzecie Krzysztof Namysło (IIIC). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk pana Bogusza i pana Dyrektora i podpisem Burmistrza Strzelec Opolskich oraz nagrody. Każda klasa otrzymała również pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Po południu uczniów czekała kolejna atrakcja - szkolna dyskoteka z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie jak zawsze świetnie się bawili w rytm muzyki serwowanej przez naszych niezastąpionych DJ-ów absolwentów Arka, Łukasza i Darka. Nie zabrakło również ciasta i zimnych napojów w czasie odpoczynku od tańców. Jedynie czego żałowali uczestnicy imprezy to tego, że to już ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Cały dzień był fantastyczny, imprezy przygotowały dziewczęta z SU: Karolina D., Dominika, Karolina K. i Ewelina , p. M. Szlaga i p. Dyrektor. Szczególne podziękowania dla p. Jana Bogusza za przyjazd do naszego gimnazjum - dziękujemy i zapraszamy za rok! Podziękowania należą się również dla rady rodziców za ufundowane lody oraz DJ-om i wszystkim uczniom za świetną zabawę.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 42


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!