festiwal

e-Learning

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj80
mod_vvisit_counterTen tydzień195
mod_vvisit_counterWszystkich121633
Mamy dzisiaj: 28 Kwi, 2015

logowanieSTART
Festiwal 2015
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 kwietnia 2015 00:00

Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie po raz X jest organizatorem Festiwalu Piosenki Wartościowej "Szukałem Was". Festiwal jest imprezą o charakterze wychowawczo-kulturalnym, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez i jest formą promocji szkoły, miejscowości Szymiszów i Gminy Strzelce Opolskie.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 17 maja 2015 roku o godzinie 15:00, na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego szkoły: Szymiszów-Osiedle - ul. Szkolna 6.

Zapraszamy zespoły i wokalistów dziecięcych i młodzieżowych do udziału w Festiwalu oraz wszystkich mieszkańców gminy na spotkania się z wartościową, wokalną twórczością młodych ludzi.

Zgłoszenia na Festiwal do 10 maja 2015r., formularz zgłoszeniowy i regulamin do pobrania na stronie Festiwalu - zakładka Festiwal.

 

 
Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 kwietnia 2015 00:00

Dyrektor PG Szymiszów zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie z rodzicami.

Wywiadówka odbędzie się wyjątkowo 16. kwietnia (czwartek), o godzinie 17:00.

 
Oferta edukacyjna PG w Szymiszowie jest ukierunkowana na uczniów o różnych zainteresowaniach i różnym poziomie nauczania.
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 kwietnia 2015 00:00

Od lat osiągamy najlepsze wyniki w zewnętrznych egzaminach gimnazjalnych, zdobywamy Laury Ziemi Strzeleckiej, osiągamy wojewódzkie i ogólnopolskie sukcesy sportowe, jesteśmy finalistami olimpiad przedmiotowych, realizujemy ogólnopolskie projekty edukacyjne, współpracujemy z Uniwersytetem Opolskim, organizujemy turnieje sportowe i artystyczne. Dysponujemy dobrze wyposażonymi salami edukacyjnymi, z tablicami interaktywnymi, z pomocami do robotyki i informatyki. Mamy dobre zaplecze sportowe: 2 sale gimnastyczne, obiekty sportowe i boiska, prowadzimy zajęcia pływackie, szachowe, tenisa stołowego, piłki nożnej dziewcząt i chłopców (III miejsce w Polsce). Mamy rozszerzoną ofertę nauczania języka niemieckiego i angielskiego, współpracujemy z biblioteką austriacką. Na terenie naszej szkoły działa szkolny teatr, zespół wokalno-instrumentalny. Dbamy szczególnie o podtrzymywanie kultury i tradycji naszego regionu, organizujemy wyjazdy do parków krajobrazowych, w Góry Świętokrzyskie, do Warszawy, Krakowa, Oświęcimia oraz rajdy rowerowe. Jako szkoła Jana Pawła II zwracamy uwagę na nauczanie i wychowanie, które promuje szacunek do różnorodności narodowej, społecznej, wyznaniowej, etnicznej. Pomocą obejmujemy uczniów z problemami w nauce i wychowawczymi (mamy szeroką ofertę zajęć wyrównawczych, zajęć przygotowujących do zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych). Dla uczniów i rodziców organizujemy spotkania z ludźmi ze świata artystycznego, poradni rodzinnych, podróżnikami, terapeutami, psychologami, misjonarzami, władzami lokalnymi, prokuratorem, policją.

Zapraszamy do współpracy i nauki. Możesz przyjechać i zobaczyć naszą działalność.

 
Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 kwietnia 2015 00:00

1 kwietnia uczniowie klasy Ia wzięli udział w konkursie recytatorskim w języku niemieckim "Jugend trgt Gedichte vor" ("Młodzież recytuje poezję"). Każdy uczeń zarecytował jeden wiersz w języku niemieckim. Przy ocenie brana była pod uwagę między innymi wymowa, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. W konkursie na etapie gminnym naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie klasy Ia: Julia Sowa, Weronika Biniek, Martyna Skowronek, Marcin Zwior oraz Patrycja Mróz. Gratulujemy i trzymamy kciuki 15 kwietnia!.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Najlepsi w gminie!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 marca 2015 00:00

30 marca br. w Suchej odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. na zawodników czekały 3 konkurencje: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Szymiszowskie gimnazjum reprezentowały: Marta, Dominika i Patrycja. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem pokazały swoje ogromne możliwości i po raz kolejny zostały najlepszą drużyną w naszej gminie. To już 5-ty z rzędu taki tytuł dla zawodników z PG Szymiszów! Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie - 25 kwietnia w Krośnicy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
"Wspaniała" Agnieszka
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 00:00

19 marca 2015 r. uczennica PG Szymiszów, wolontariuszka Agnieszka, brała udział w IX edycji strzeleckiego konkursu "Ośmiu Wspaniałych" i dostała się do finału. Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 40


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!