e-Learning

festiwal

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj161
mod_vvisit_counterWczoraj210
mod_vvisit_counterTen tydzień490
mod_vvisit_counterWszystkich118742
Mamy dzisiaj: 31 Mar, 2015

logowanieSTART
Oferta edukacyjna PG w Szymiszowie jest ukierunkowana na uczniów o różnych zainteresowaniach i różnym poziomie nauczania.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 marca 2015 00:00

Od lat osiągamy najlepsze wyniki w zewnętrznych egzaminach gimnazjalnych, zdobywamy Laury Ziemi Strzeleckiej, osiągamy wojewódzkie i ogólnopolskie sukcesy sportowe, jesteśmy finalistami olimpiad przedmiotowych, realizujemy ogólnopolskie projekty edukacyjne, współpracujemy z Uniwersytetem Opolskim, organizujemy turnieje sportowe i artystyczne. Dysponujemy dobrze wyposażonymi salami edukacyjnymi, z tablicami interaktywnymi, z pomocami do robotyki i informatyki. Mamy dobre zaplecze sportowe: 2 sale gimnastyczne, obiekty sportowe i boiska, prowadzimy zajęcia pływackie, szachowe, tenisa stołowego, piłki nożnej dziewcząt i chłopców (III miejsce w Polsce). Mamy rozszerzoną ofertę nauczania języka niemieckiego i angielskiego, współpracujemy z biblioteką austriacką. Na terenie naszej szkoły działa szkolny teatr, zespół wokalno-instrumentalny. Dbamy szczególnie o podtrzymywanie kultury i tradycji naszego regionu, organizujemy wyjazdy do parków krajobrazowych, w Góry Świętokrzyskie, do Warszawy, Krakowa, Oświęcimia oraz rajdy rowerowe. Jako szkoła Jana Pawła II zwracamy uwagę na nauczanie i wychowanie, które promuje szacunek do różnorodności narodowej, społecznej, wyznaniowej, etnicznej. Pomocą obejmujemy uczniów z problemami w nauce i wychowawczymi (mamy szeroką ofertę zajęć wyrównawczych, zajęć przygotowujących do zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych). Dla uczniów i rodziców organizujemy spotkania z ludźmi ze świata artystycznego, poradni rodzinnych, podróżnikami, terapeutami, psychologami, misjonarzami, władzami lokalnymi, prokuratorem, policją.

Zapraszamy do współpracy i nauki. Możesz przyjechać i zobaczyć naszą działalność.

 
Najlepsi w gminie!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 marca 2015 00:00

30 marca br. w Suchej odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. na zawodników czekały 3 konkurencje: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Szymiszowskie gimnazjum reprezentowały: Marta, Dominika i Patrycja. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem pokazały swoje ogromne możliwości i po raz kolejny zostały najlepszą drużyną w naszej gminie. To już 5-ty z rzędu taki tytuł dla zawodników z PG Szymiszów! Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie - 25 kwietnia w Krośnicy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
"Wspaniała" Agnieszka
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 00:00

19 marca 2015 r. uczennica PG Szymiszów, wolontariuszka Agnieszka, brała udział w IX edycji strzeleckiego konkursu "Ośmiu Wspaniałych" i dostała się do finału. Gratulujemy!

 
SZOK w Gimnazjum Jana Pawła II w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 00:00

Każdy trzecioklasista staje w swoim życiu przed trudną decyzją, jaką jest wybór szkoły, w której będzie kontynuował naukę. W miniony czwartek, 19 marca 2015 r., w PG Szymiszów odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowana przez doradcę zawodowego i samorząd uczniowski - w ramach projektu SZOK (Szkolnego Ośrodka Kariery). Uczniowie wszystkich klas trzecich mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół zasadniczych, techników oraz liceów.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele następujących szkół województwa opolskiego:

• Technikum Samochodowego w Strzelcach Opolskich

• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

• Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich

• Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu

• Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu

• Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu

• Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Opolu

Zaproszeni goście zaprezentowali w profesjonalnym stylu pakiet edukacyjnych propozycji i przyszłych możliwości na rynku pracy. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie - kolejny raz otwarło swoje drzwi dla osób i instytucji, które umożliwiają uczniom podjęcie decyzji o swojej przyszłości i zawodowej karierze.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Moja szkoła - miejscem nauki, zabawy i życzliwości…
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 00:00

Czwartek 12-go lutego dla gimnazjum w Szymiszowie był dniem pełnym niespodzianek.

Z okazji Walentynek cała szkoła była przystrojona tak, by oddawać urok święta zakochanych: serduszka, baloniki, zapalone lampiony. Od rana czynna była kawiarenka z ciastami oraz cappuccino podawanym w filiżankach z porcelany. Rozdawana była poczta walentynkowa, która była doskonałą okazją do okazania swojej sympatii, życzliwości i podziękowań osobom, z którymi spędzamy codziennie czas.

Wieczorem Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, połączoną z balem przebierańców.

Doskonałą zabawę zapewniła wyśmienita oprawa muzyczna, którą zagwarantowali absolwenci PG Szymiszów - Arek i Łukasz, a także atmosfera panująca w szkole. Pod koniec imprezy wybrani zostali Król i Królowa Balu, którymi zostali: Marcel Feluks oraz Ewelina Puzik.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Tenis zamiast zabawy telefonem komórkowym
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 00:00

Przez trzy miesiące w szymiszowskim gimnazjum odbywał się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora. Pomysłodawcami i głównymi sędziami byli dwaj uczniowie z klasy IIIa: Michael i Artur. Walka była zacięta, a szanse wyrównane. Udało się wyłonić najlepszych zawodników.

W drużynie dziewcząt:

1. miejsce – Paulina Piosek

2. miejsce – Julia Sowa

3. miejsce – Wioleta Kowalczyk.

W drużynie chłopców:

1. miejsce – Szymon Radziej

2. miejsce – Arek Kała

3. miejsce – Rafał Frank.

Na apelu podsumowującym Turniej Tenisa pan Dyrektor ogłosił zwycięzców, z którymi rozegrał partię i wręczył nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 40


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!