festiwal

e-Learning

projekty

licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj357
mod_vvisit_counterWczoraj169
mod_vvisit_counterTen tydzień1014
mod_vvisit_counterWszystkich214538
Mamy dzisiaj: 05 Maj, 2016
START
Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:40

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Klaudia Piontek, Marta Tiszbierek, Julia Sowa oraz Oliwer Twardoń wzięli udział w niemieckim konkursie recytatorskim „Młodzież recytuje poezję”. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory poetyckie w j. niemieckim. Konkurs wyłonił uczniów, którzy poprawnie posługiwali się j. niemieckim, właściwie dobrali repertuar oraz ogólnym wrażeniem artystycznym przekonali do siebie jury.

Julia Sowa zajęła III miejsce i będzie reprezentowała nasze gimnazjum w etapie rejonowym. Oprócz tego jury postanowiło zakwalifikować do etapu rejonowego również Klaudię Piontek oraz Martę Tiszbierek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Julii, Klaudii oraz Marcie życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na etapie rejonowym, który odbędzie się 19 maja.

 
Laur Ziemi Strzeleckiej dla PG Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:33

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka przyznała po raz XVIII Laury Ziemi Strzeleckiej. W tym roku w kategorii Laur dla Najlepszego Gimnazjalisty w 2015 roku został przyznany Dominice Kroker, za działania, które służą dobru szkoły, w uznaniu osiągnięć w nauce oraz szczególnie cennej postawy wobec innych. Społeczność PG w Szymiszowie dołącza się do gratulacji.

Uroczystość została uświetniona przez występ chóru Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie pod kierunkiem pani Krystyny Madery.

 

 
Dni otwarte w PG Szymiszów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:21

Również uczniowie klas szóstych mogli zapoznać się z oferta edukacyjna Publicznego Gimnazjum w Szymiszowie. Ponad 50 uczniów z pobliskich miejscowości przybyło do gimnazjum, by zapoznać się z przyszłą placówką kształcenia. Podczas wizyty uczestniczyli w spektaklach teatralnym w języku angielskim i polskim. Brali udział w zajęciach z robotyki, fizyki, matematyki i zajęciach artystycznych. Po szkole oprowadzali ich uczniowie gimnazjum, odpowiadając na pytania, pokazując klasy lekcyjne, wystawy szkolne i kroniki przedstawiające wydarzenia szkolne.

Nauczyciele i rodzice odwiedzający gimnazjum uzyskiwali informacje o zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach i projektach, których szerokie spektrum znajduje się w ofercie Placówki. Mogli też zapoznać się z dodatkowymi specjalizacjami nauczycieli pracujących w szymiszowskim gimnazjum, programem wychowawczym i edukacyjnym oraz wyspecjalizowanymi pracowniami przedmiotowymi.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Giełda Szkół 2016
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:20

W ramach działalności doradcy zawodowego i pracy wychowawców klas III - uczniowie szymiszowskiego gimnazjum spotkali się na warsztatach edukacyjnych z przedstawicielami różnych ponad gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.

Przybyli do gimnazjum goście zaprezentowali swoje placówki, przedstawili ofertę edukacyjną i poza edukacyjną swoich szkół. Zapoznali gimnazjalistów z potrzebami rynku zatrudnienia i możliwościami kształcenia. Spotkanie przyniosło wymierne korzyści zarówno uczniom jak i zaproszonym gościom. W panelu dyskusyjnym można było uzyskać ciekawe informacje o dalszej edukacji, jak i o potrzebach młodych ludzi w zakresie edukacji i samorozwoju.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Realizacja projektów edukacyjnych w Publicznym Gimnazjum w Szymiszowie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:12

Kolejnym etapem realizacji projektu Wzrastam w latach i mądrości…, były warsztaty kl. I b w teatrze, udział w sztuce Trzej Muszkieterowie oraz warsztaty malarskie w Muzeum Śląska Opolskiego.

Podczas warsztatów uczniowie mogli podziwiać kunszt sztuki aktorskiej, przyjrzeć się pięknej scenografii i sposobom jej wykonania. Zobaczyli jak wyglądał warsztat malarza od najdawniejszych czasów po współczesność, poznali techniki malarskie, oglądając wystawę malarską poznawali autorów prac i rozpoznawali sposób jakim obraz został wykonany. Podsumowaniem warsztatów była samodzielna praca malarska na płótnie, z zastosowaniem jednej z poznanych technik.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Teatr sztuką życia - Dzień Teatru
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:05

Jak, co roku w kwietniu PG w Szymiszowie staje się wielkim teatrem na małej scenie. Realizując projekt wychowawczy i przesłanie Patrona Jana Pawła II o znaczeniu literatury i teatru w rozwoju młodego człowieka, każda klasa przygotowała fragmenty wielkiej literatury, swoja scenografię i aranżację dzieła.

Na obiekcie sportowym nastąpiła prezentacja dzieł, które stały się nie tylko świetną zabawą, pokazem zdolności i improwizacji, ale także mini powtórką literatury do egzaminów gimnazjalnych.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 48


Design by iotr
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szymiszowie
Stworzone dzięki Joomla!